Pēc lietus uz auto tika novēroti Sahāras putekļi.
Pēc lietus uz auto tika novēroti Sahāras putekļi.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “X”/Toms Bricis/Zemenuxx video.

“Smuki, smuki tie Sahāras putekļi…” Soctīklotāji apspriež, kas patiesībā radījis putekļu kārtu uz automašīnām 41

“Rīgā un citviet Latvijas centrālajā daļā, kur šodien uzlijis, kopā ar lietu zemē nonākuši ar slavenās Sahāras smiltis,” tā šodien pēcpusdienā soctīkla vietnē “X” raksta laika ziņu eksperts Toms Bricis, daloties ar kādu video, kas to apliecina.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Video redzams, ka kādas sievietes automašīna ir kļuvusi patiešām netīra. “Nu, smuki, smuki tie Sahāras putekļi! Nē, nu fantastiski! Burvīgi, ļoti skaisti. Skaista, tīra mašīnīte ir, jā. Sahāras puteklīši, jā,” saka video autore, ar pirkstu notraušot putekļu kārtu no sava auto virsmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo video komentē arī citi soctīkla “X” lietotāji.

“Tās drīzāk ir slavenās Rīgas smiltis. To ir vairāk kā Sahāras,” raksta kāds.

Cits piebilst: “Tas ir Sahāras zelts. Tas ir jāsaslauka un jāliek maciņā.”

“Rīgas smiltis tieši tāpat uzvedas,” uzskata kāda rīdziniece. Viņai piebilst cita: “O jā, uz auto to lieliski varēja redzēt!”

“Vietējās Sahāras putekļi,” smejas Dīns. Kāds zina teikt: “Spānijā tas ir katru gadu. Labs bizness baseinu tīrītājiem.”

“Noteikti. Rīgas ceļi katru pavasari ir ar Sahāras smiltīm, ko nevar saslaucīt. Un ziemā ir Arktikas sniegs, ko negrib šķūrēt. Mēs ticam,” komentē kāds vīrietis.

Rolands raksta: “Pirms vainojam Sahāru, aplūkojam brauktuvju un ietvju tīrību. Gaisam Rīgā nav paredzēts būt bez PM10 piesārņojuma. Tieši tikpat netīrs auto pēc Krasta ielas vai Vienības gatves izbraukšanas. Kādēļ tā vajag, zinās pateikt Rīgas dome.”

Una piekrīt video autorei: “Es vakar tik skaisti nomazgāju mašīnu. Prieks bija skatīties un vēl no rīta laistījās, bet…iznākot no darba…Mana mašīna netīra. Un tiešām kā ar Sahāras smiltīm.”

“Diez vai mani kāds ar Sahāras smiltīm nobaidīs, Rīgā vasarās un ziemās uz ielām elpoju dzīvsudrabu no mašīnu izpūtējiem un nekādu īpašo saindēšanos nejūtu,” tā video redzēto komentē kāds vīrietis.

Reklāma
Reklāma

Soctīkla “X” lietotājs ar vārdu “Betons” raksta skaidri un gaiši: “Rīgas Domei tagad būs attaisnojums par smilšainām ielām. Stāstīs, ka visas smiltis jau bija saslaucītas, nauda iztērēta un te kā no skaidrām debesīm absolūti nesagatavotai Rīgai virsū uzbira Sahāras tuksnesis.”

“Ir, ir… Vakar mazgāts auto,” norāda Inga, kura dalījusies ar video, kur redzams viņas ar putekļiem klātais auto.

“Kurzemē, kur lijis pamatīgāk, ja arī tie bija, tos ātri aizskaloja, jo lietus bija stiprāks,” tā vēl piebilda Toms Bricis, daloties ar to pašu video arī soctīklā “Facebook”.

Arī soctīklā “Facebook” Sahāras putekļu tematika bija populāra. Tur ar saviem video dalījušies vairāki cilvēki.

Jau ziņots, ka šorīt Rīgā gaisa kvalitāte kļuvusi ļoti slikta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Gaisā suspendēto cieto daļiņu PM10 jeb putekļu, kuru diametrs ir līdz 10 mikrometriem, koncentrācija deviņos rītā sasniedza 187 mikrogramus kubikmetrā Kronvalda bulvārī un 237 mikrogramus kubikmetrā Krišjāņa Valdemāra ielā.

Gaisa kvalitāte kļūst slikta, ja šis rādītājs pārsniedz 50, un īpaši slikta, ja PM10 diennakts vidējā koncentrācija pārsniedz 150 mikrogramus kubikmetrā.

Lielais gaisa piesārņojums radies no Sahāras putekļiem, kā arī no vietējiem piesārņojuma avotiem.

Slikta gaisa kvalitāte ir Latvijas lielākajā daļā, it īpaši pilsētās.

Situācija uzlabosies, vējam iegriežoties no rietumiem, dienvidrietumiem, atnesot vēsāku un tīrāku gaisu. Galvaspilsētā tas notiks otrdienas pēcpusdienā vai, vēlākais, vakarā.

Gaisa kvalitātei esot īpaši sliktai, iedzīvotājiem jāsamazina fiziskās āra aktivitātes, savukārt jutīgajām iedzīvotāju grupām no tām jāizvairās pilnībā.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas novērtējumu gaisa piesārņojums ir ceturtais lielākais risks veselībai – aiz augsta asinsspiediena, neveselīga uztura un smēķēšanas.

LA.LV Aptauja

Vai Tu savā apkārtnē Latvijā novēroji Sahāras putekļus?

  • Jā!
  • Nē.
  • Grūti teikt - varbūt Sahāras putekļus, varbūt Latvijas...?!
  • Nezinu.
  • Es dzīvoju ārzemēs.
  • Cits variants.
  • Man nav viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.