Kultūra
Kultūrpolitika

Šogad programmā “Latvijas skolas soma” varēs piedalīties vairāk nekā 231 000 skolēnu0


Latvijas Valsts simtgades lielākā projekta “Latvijas skolas soma” informēšanas pasākums.
Latvijas Valsts simtgades lielākā projekta “Latvijas skolas soma” informēšanas pasākums.
Foto: Ieva Makare/LETA

Šogad iespēja piedalīties programmā “Latvijas skolas soma” būs vairāk nekā 231 000 skolēnu, kuri varēs iepazīt Latviju caur mākslu un kultūru, paredz otrdien apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi par programmas ieviešanu un finansējuma sadalījumu šim gadam.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Linda Pastare, programmai “Latvijas skolas soma” šogad valsts finansējums Latvijas iepazīšanai mākslas un kultūras norisēs nodrošināts vairāk nekā 231 000 skolas vecuma bērnu un jauniešu.

Viņa skaidroja, ka programmā finanšu līdzekļus proporcionāli skolēnu skaitam saņem izglītības iestāžu dibinātāji – pašvaldības, ministrijas, biedrības, nodibinājumi un komersanti, kas īsteno pamata un vidējās vispārējas un profesionālās izglītības klātienes programmas.

Sadalot finansējumu, tiek lietots reizinātājs septiņi eiro uz izglītojamo vienā mācību semestrī,

kopumā izglītības iestāžu dibinātājiem 2020.gadā paredzot finansējumu 3,24 miljonu eiro apmērā, pauda Pastare.

Valsts finansējums paredzēts, lai skolēniem segtu ieejas biļešu maksu, transporta izmaksas, viesizrāžu un profesionālo radošo projektu un darbnīcu izmaksas. Programmas ietvaros katram izglītojamajam jānodrošina iespēja piedalīties vismaz vienā kultūras norisē semestrī.

2018./2019.mācību gada laikā bijušas vairāk nekā 14 000 “Latvijas skolas somas” norišu. Pastare norādīja, ka vidēji katru mācību dienu visā Latvijā norisinās 80 programmas notikumu – bērni un jaunieši dodas uz muzejiem, teātriem un kino, mākslinieki ar meistarklasēm dodas uz skolām un notiek daudz citu norišu.

“Pirmais “Latvijas skolas somas” gads apliecinājis programmas nozīmību arī tajā aspektā, ka deva iespēju daudziem bērniem pirmo reizi apmeklēt teātri vai operu,” atzīmēja KM pārstāve.

Arī kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) sacījis, ka “sen izlolota, taču iespējama programma “Latvijas skolas soma” kļuva tieši valsts simtgades laikā un tā veido teju pusi no daudz apspriestā Latvijas valsts simtgades programmas finansējuma”.

Viņaprāt, neskatoties uz to, ka programma darbojas tikai gadu, jau tagad esot skaidrs, ka tai jākļūst par patstāvīgu skolēnu ikdienas sastāvdaļu arī pēc valsts simtgades noslēguma.

Saistītie raksti

Programmas “Latvijas skolas soma” saturs un īstenošanas veids sasaucas ar pāreju uz kompetenču izglītību un tā veidota, lai stiprinātu jaunās paaudzes valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratni, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

“Latvijas skolas soma” īstenošanai KM ir izstrādājusi metodisko materiālu, kā arī apkopojusi un regulāri atjaunina informāciju par norisēm kultūras jomā. Izveidota arī Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Latvijas skolas somas” satura radīšanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Janas Egles stāsts “Aiziet jūriņā!” no apbalvotā krājuma “Gaismā” piedzīvos pirmizrādi uz skatuves
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Katrīnai Gupalo tapis Egila Levita iedvesmots romantisks skaņdarbs
21 stundas
AT
Andris Tiļļa
Kultūra
Ar grāmatnieces misiju. Rita Krasta visu mūžu strādājusi par bibliotekāri
21 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
8 stundas