Spītējot nelabvēlīgiem laikapstākļiem, ASV sarīko grandiozāko uguņošanas šovu valsts vēsturē 0
ASV savu 250. gadadienu atzīmējušas ar vēsturē lielāko uguņošanas šovu. Parasti Neatkarības dienas salūts Vašingtonā ilgst aptuveni 17 minūtes, taču šogad amerikāņiem un valsts viesiem tika sarūpēts kas nepieredzēts – grandiozs un 40 minūšu garš šovs.
Medijs Sky News ziņo, ka Baltā nama izveidotā darba grupa “Freedom250”, kas organizēja valsts jubilejas svinības, solīja, ka šis būs brīdis, ko amerikāņi atcerēsies visu atlikušo mūžu.
Pasākuma kulminācijā pie Vašingtona pieminekļa pulcējās simtiem tūkstošu apmeklētāju, lai baudītu koncertus, aviācijas parādes un pirmo reizi vēsturē – akrobātiskos lidojumus virs Kolumbijas apgabala.
🇺🇸 THE BIGGEST FIREWORKS SHOW IN U.S. HISTORY IS UNDERWAY
America’s skies are lighting up as the largest fireworks display ever staged in the United States has officially begun. #FourthOfJuly #America250 #IndependenceDay #USA pic.twitter.com/3kzhaeHd4l— Rosa News Official (@Mirha1206) July 5, 2026
I think America just broke the record for the largest fireworks display in history!
It went on for 40 minutes and I want to see the budget for this 🤯 pic.twitter.com/ruY6IIyOx1
— Larry Madowo (@LarryMadowo) July 5, 2026
Prezidents Donalds Tramps uz skatuves Vašingtonā kāpa ar nelielu kavēšanos, ko izraisīja pēkšņs negaiss. Pirms kāpšanas uz skatuves Tramps, neraugoties uz negaisu un varasiestāžu rīkojumu evakuēt sanākušo pūli no atklātajām vietām, sociālajos tīklos publicēja ierakstu: “Vētras nes laimi jebkurā pasākumā. Tās arī padara visu nedaudz aizraujošāku! Mēs nogaidīsim, man vienalga, vai būs divi naktī vai pēc stundas. Es būšu tur, lai tur vai kas. Ir sestdienas vakars, Izklaidējamies!”
Kad Tramps uzkāpa uz skatuves, viņš paziņoja sanākušajiem: “Es vēlos pateikties visiem, jo jūs rīkojāties pareizi.” Savā runā viņš uzsvēra, ka Vašingtona tagad ir daudz drošāka pilsēta nekā pirms diviem gadiem, un īpaši akcentēja, ka tā ir kļuvusi par vienu no drošākajām pilsētām valstī.
Viņš turpināja: “Amerikas Republika ir bijusi cilvēces vēstures augstākais sasniegums. Šī valsts ir brīvības mājvieta, šī ir neatkarības zeme, un šis karogs ir baneris visizcilākajai un neticamākajai nācijai, kāda jebkad pastāvējusi uz zemes virsmas. Un šobrīd mums klājas labāk nekā jebkad agrāk.”
Daudzi apmeklētāji gaidīja stundām ilgi, lai iekļūtu pasākumā, cīnoties ar pastiprinātu drošības kontroli un tveici, kas sasniedza +39°C. Rekordlielā karstuma viļņa dēļ apkārtnē jau iepriekš tika atceltas vairākas parādes un citi pasākumi. Tomēr, par laimi, negaiss atkāpās, paverot ceļu vēsturiskajai nakts kulminācijai.



