Stankevičs: Ziemassvētki ir iespēja paskatīties uz pārbaudījumiem un izvērtēt dzīves uzstādījumus 50

Ziemassvētki ir iespēja paskatīties uz pārbaudījumiem un izvērtēt dzīves uzstādījumus, šovakar Kristus dzimšanas svētku vigīlijas dievkalpojumā sacīja Latvijas Romas katoļu baznīcas metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Lasīt citas ziņas

Stankevičs atgādināja, ka pēdējos divus gadus ejam cauri īpašam pārbaudījumu laikam – daudz ir bijis neziņas par nākotni, apdraudētības sajūtas. Tāpat iespējams dzirdēt, ka sabiedrībā pieaug spriedze un agresivitātes līmenis, un daudzi mokās ar depresiju. “Pilnīgā pretstatā šāda veida noskaņojumam ir psalma vārdi: “Svētīga ir tauta, kas prot gavilēt”,” sacīja garīdznieks.

Arhibīskaps pauda, ka iespējam gavilēt arī grūtību un pārbaudījumu brīžos. “Pārbaudījumā iznāk uz āru tas, kas ir apslēpts mūsu sirds dziļumos. Šādā nozīmē pārbaudījumu laiku var salīdzināt ar sava veida tiesu, mūsu dzīves inventarizāciju,” teica Stankevičs. No vienas puses, pārbaudījumu laikā jūtamies tā, it kā mums māktos virsū tumsa un apdraudētības sajūta, bet “patiesībā Dievs pārbaudījumu laikā izgaismo un objektivizē mūsu dzīves situāciju, aicinot veikt revīziju”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc pārbaudījumu brīžos ir svarīgi apzināties un saprast to, kas patiesībā notiek, un atvērties tam Dieva plānam, kas caur tiem īstenojas, mudināja garīdznieks, piebilstot, ka, lai arī mums gribētos visu laiku dzīvot mierā, pārticībā, drošībā un līdzsvarā, tomēr ir skaidrs, ka ik pa laikam ir vajadzīgs atjaunot un nokoriģēt dzīves uzstādījumus.

Stankevičs uzsvēra, ka ir svarīgi apzināties, ka jēdzieni – gaviles, prieks, arī taisnīgums jeb tiesa un pestīšana – pareizi iecentrē svētku noskaņojumu un uzstādījumus.

“Ziemassvētkos parasti novēlam priecīgus Ziemassvētkus vai Kristus dzimšanas svētkus. Tie ir prieka svētki. Novēlam arī mieru, mierpilnus svētkus. Taču šajā lūgšanā un arī lasījumos izskan vēl kaut kas cits, te ir zemteksts – lai prieks nav virspusējs, sekls, lai zem prieka slāņa nav apslēpti mūsu dzīves nepareizie uzstādījumi,” sacīja Stankevičs.

Garīdznieks pauda, ka aizvadītie divi gadi uzrādīja daudz ko, bet katrā ziņā pandēmijas laikā ir būtisks aicinājums uz solidaritāti. Pandēmijas laikā izrādījās, ka daudzas valstis nevar tikt galā ar grūtībām, tāpēc ir aicinājums atvērties pretī otram un palīdzēt grūtībās, sekojot Dieva uzaicinājumam un skatoties, kā Kristus ir rīkojies savā dzīvē, mudināja Stankevičs.

Katoļu baznīcas vadītājs akcentēja, ka Kristus Dzimšanas svētki – tā ir Dieva dotā iespēja pacelt savu skatu uz Kungu, paskatīties uz šo pārbaudījumu laiku no viņa perspektīvas, no jauna izvērtēt savas dzīves uzstādījumus.

“Tas nozīmē ienākt viņa gaismā, līksmoties par to, ka viņš ir tuvu un piedzīvot drošības sajūtu,” sacīja Stankevičs.

Reklāma
Reklāma

Viņš ikvienam novēlēja mierpilnus un priekpilnus, kā arī kungā un ticībā balstītus Kristus dzimšanas svētkus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.