Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Šveice liedz Vācijai piegādāt Ukrainai munīciju kaujas mašīnām “Marder” 0

Šveice liegusi Vācijai piegādāt Ukrainai kaujas mašīnām “Marder” paredzētu munīciju, kas ražota Šveices uzņēmumā, raksta avīze “Sonntags Zeitung”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Lasīt citas ziņas
Vācijas koncernā “Rheinmetall” ražotās kaujas mašīnas “Marder” izmanto Šveices ražojuma munīciju, taču Berne atteikusies atļaut tās reeksportu, atsaucoties uz savu neitralitāti.

Laikraksts citē Šveices Valsts ekonomikas lietu sekretariāta pārstāvi, kurš paziņojis, ka no Vācijas saņemti divi pieprasījumi par munīcijas nodošanu Ukrainas rīcībā, bet nevienā gadījumā atļauja nav dota, “pamatojoties uz Šveices neitralitāti un obligātajiem noraidījuma kritērijiem karamateriālu likumdošanā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reaģējot uz Kremļa agresiju pret Ukrainu, Šveice gan atbalstījusi Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju, tomēr vienlaikus uzsver, ka neitralitātes statuss tai neļauj piegādāt bruņojumu konflikta zonām.

Šis aizliegums kļuvis par negaidītu šķērsli minēto kaujas mašīnu piegādei Ukrainai laikā, kad Vācijas kanclers Olafs Šolcs saņem aizvien asāku kritiku par smagā bruņojuma piegāžu bremzēšanu kara plosītajai valstij.

SAISTĪTIE RAKSTI