“Sveicieni no Ukrainas aizstāvjiem. Viņi ļoti novērtē šo palīdzību!” Jānis Slaidiņš nogādājis Latvijas iedzīvotāju ziedoto atbalstu Ukrainas karavīriem 27

NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš pašlaik atrodas Ukrainā, uz kuru nogādājis Latvijas iedzīvotāju saziedoto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Par situāciju kara plosītajā valstī viņš sīkāk pastāsta TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”.

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt 22
Lasīt citas ziņas

“Nododu sveicienus no Ukrainas aizstāvjiem, viņi ļoti novērtē šo palīdzību. Un arī speciāls sveiciens Jaunpils ukrainietēm, kuras sapina tīklus. Un, protams, ir prieks par droniem, tie jau pilda savu pienākumu,” stāsta Slaidiņš.

Kā jau ziņojām, uz Ukrainu devās krava ar Latvijas iedzīvotāju saziedoto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, kas pēdējo mēnešu laikā savākts “Atbalsta biedrība”, TV24 un LA.LV kampaņā. Pats nopietnākais ekipējums, kas nodots Ukrainas karavīru rokās, ir vairāki izlūkošanas droni. Vai pateicībā par atbalstu ukraiņi atsūtīs video, kur redzami droni darbībā?

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja tāda iespēja būs, viņi centīsies atsūtīt. Bet ir jāsaprot, ka tur ir aktīva karadarbība, un visu mēs neredzēsim. Bet tiklīdz būs iespēja, tā viņi atsūtīs,” saka Slaidiņš.

Atrodoties Ukrainā un esot saskarsmē ar ukraiņu karavīriem, Jānis Slaidiņš redz un atzīst, ka viņi ir noguruši: “Kauju intensitāte ir pietiekami augsta, bet galvenais, ka morāle joprojām ir. Viņiem ir pārliecība, ka ar sabiedroto atbalstu viņi gūs uzvaru.

Tas nebūs ātri, tas būs smagi, vēl daudz būs upuru, Krievija neatkāpsies. Un arī tagad pēc A-50 lidmašīnas notriekšanas tiek gaidīts, ka krievi kaut kā varētu atbildēt tuvājakā laikā.

Tāpat arī austrumos gaidāms jauns Krievijas spēku uzbrukums, Krievija turpina pievilkt spēkus, veic rotāciju. Bet Ukrainas karavīri ir gatavi, pārliecība ir tāda, ka viņi izturēs arī šo nākamo Krievijas uzbrukumu.”

Atbildot uz jautājumu, vai Ukrainas karavīru vidū tiek runāts par Harkivas apgabalu, Slaidiņš norāda, ka tur pašlaik ir novērojama tikai diversantu vienību ierašanās, bet šis grupējums neesot tik liels, ka tas spētu pagriezt kara gaitu savādāk.

“Bet, protams, draudi pastāv, uz tiem tiek reaģēts. Bet šobrīd tas grupējums nav tik spēcīgs. Un arī no Baltkrievijas puses ir pārliecība, ka nekas nebūs, jo, kā mēs zinām no iepriekšējiem raidījumiem, es esmu teicis, ka Krievija ir izsmēlusi pietiekami daudz munīcijas rezerves, kas atradās Baltkrievijas teritorijā. Tāpat arī kaujas tehniku,” piebilst NBS majors.

Vai Ukrainas galvaspilsētā Kijivā cilvēki jūtas droši un dzīve kūsā?

“Lielajās pilsētās, protams, ja paskatās, kā ir Kijivā, izņemot gaisa trauksmes… cilvēki pie tā ir pieraduši, reakcija nav tik liela, kāda tā bija sākumā. Bet jāsaprot, ka Kijiva jau arī nav drošībā, un nevar izslēgt, ka nākamais Krievijas raķešu trieciens nebūs vērsts pret politisko, ekonomisko un militāro centru,” skaidro viņš.

Reklāma
Reklāma

Vai Ukrainas karavīri tic Rietumu militārajām piegādēm?

“Viņi tic, jā. Bet viņiem varbūt ir tāds: “Kāpēc tas netiek ātrāk darīts?” Bet viņiem ir cerība, ka Rietumi nepametīs, jo ir skaidrs, ka šis karš izšķiras šeit. Kamēr Krievija ir iesprūdusi Ukrainā un Ukrainas bruņotie spēki spēj atvairīt šo uzbrukumu, mēs varam būt kaut cik droši, ka tas negriezīsies kaut kur citur,” atbild Slaidiņš.

TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skatītāji ir noilgojušies redzēt NBS majoru, Zemessardzes štāba virsnieku Jāni Slaidiņu atpakaļ ēterā. Viņš bilst, ka atgriezīsies cik vien drīz iespējams.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.