Sabojāts taktilais Brīvības piemineklis.
Sabojāts taktilais Brīvības piemineklis.
Foto: Zane Bitere/LETA

Taktilo Brīvības pieminekli sabojājis nesen no cietuma atbrīvots vīrietis: apsūdzētajam draud ieslodzījums līdz pat 10 gadiem 93

Pievieno LA.LV

Taktilā Brīvības pieminekļa bojātājam, kurš izrādījies noziedznieks “ar stāžu”, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem.

Kokteilis
Trīs zodiaka zīmes, kurām maijā nauda burtiski “pielips”
Veselam
Ne tikai atmiņas zudums: ārsti atklāj sešas slēptās demences pazīmes, kuras bieži tiek ignorētas
Mājas
7 lietas, kuras nedrīkst turēt zem gultas – pēdējā daudziem varētu būt pārsteigums
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka, otrdien Rīgas Austrumu prokuratūras prokurors Rīgas pilsētas tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu Rīgas centrā.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis 2023.gada 4.decembra vakarā Rīgā, pie Laimas pulksteņa, apzināti no pamatnes nolauza tur esošā taktilā Brīvības pieminekļa obelisku. Vīrietis tika aizturēts 15.decembrī. Pēc tam Rīgas pilsētas tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmeklēšanas laikā vīrietis policijai sākotnēji apgalvoja, ka taktilo Brīvības pieminekli viņš esot salauzis nejauši, proti, fotografēšanās laikā to apķerot. Policijas izplatītie videonovērošanas materiāli gan šādu versiju neapliecināja. Pēc apsūdzības uzrādīšanas vīrietis tomēr atzina savu vainu, taču atteicās sniegt liecības un neizskaidroja taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanas iemeslu.

Taktilā Brīvības pieminekļa vērtība ir virs 31 000 eiro, tādēļ vīrietim celta apsūdzība par svešas mantas tīšu bojāšanu lielā apmērā. Par šāda nozieguma izdarīšanu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trīs mēnešiem līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku no viena līdz trīs gadiem vai bez tās.

Vīrietis iepriekš vairākkārt sodīts par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un no ieslodzījuma vietas atbrīvots mazāk nekā mēnesi pirms taktilā Brīvības pieminekļa sabojāšanas.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.