Foto: Freepik

Telekomunikācijas uzņēmumi: Interneta tīkla darbība norit bez ārkārtējām problēmām; interneta tīkls Latvijā stabils 0

Lai gan Latvijā daļa iedzīvotāju strādā un mācās attālināt, interneta tīkla darbība norit bez ārkārtējām problēmām un saglabājas stabils, aģentūrai LETA pastāstīja telekomunikācijas uzņēmumi.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Lasīt citas ziņas

Mobilo sakaru operatora “Bite Latvija” pārstāve Una Ahuna norādīja, ka patlaban uzņēmuma tīklā nav konstatētas būtiskas aizķeršanās. Tīkls strādā stabili un “Bite Latvija” speciālisti regulāri seko līdzi tīkla slodzei un interneta ātrumam.

Viņa piebilda, ka, neskatoties uz interneta patēriņa pieaugumu, “Bite Latvija” tīkla infrastruktūra spēj izturēt gan attālinātus mācīšanos, gan strādāšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mobilo sakaru operatora “Tele2” pārstāvis Oskars Fīrmanis informēja, ka arī “Tele2” interneta tīkls strādā tekoši un bez būtiskas aizķeršanās. Viņš pastāstīja, ka pirmdien līdz ar skolēnu attālināto mācību sākšanos slodze bijusi mazāka nekā nedēļas nogalē.

Tas skaidrojams ar to, ka mācību laikā datu patēriņš tika izmantots mērķtiecīgāk, izvairoties no video veidošanas un pildot konkrētus uzdevumus. Savukārt nedēļas nogalēs augstāks datu patēriņš novērojams video dēļ – daudz vairāk tiek izmantotas video platformas.

Mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilā telefona” (LMT) prezidents Juris Binde atzīmēja, ka ārkārtējā situācijā, kad arvien vairāk cilvēki pāriet uz attālināto darbu un mācībām no mājām, turklāt kopējas atpūtas vietā ievēro sociālo distancēšanos, šāda aktivitāte LMT mobilo sakaru tīklā ir pilnībā saprotama.

“Esam mobilizējuši papildu resursus, palielinot kapacitāti LMT tīkla darbības un pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanai, ņemot vērā uzticamu mobilo sakaru nozīmi šādā starptautiska un nacionāla mēroga krīzes situācijām,” viņš uzsvēra.

Tāpat Binde norādīja, ka lielākā daļa LMT klientiem lieto neierobežota interneta pieslēgumu. Arī pirmā attālinātā skolas diena LMT tīklā bija veiksmīga.

Tomēr krīzes apstākļos ir svarīga ne tikai sociālā distancēšanās vai pašizolācija, bet arī sociāli atbildīga interneta izmantošana, uzsvēra LMT prezidents.

Sakaru kanālu nepārtrauktība krīzes situācijās ir kritiski nepieciešama mediķiem, policistiem un citiem ārkārtas stāvoklī esošajiem dienestiem. “Līdz ar to aicinu lieki netērēt resursus, ja tas nav nepieciešams,” atzina Binde.

Reklāma
Reklāma

Telekomunikācijas uzņēmuma “Baltcom” izpilddirektors Dimitrijs Ņikitins norādīja, ka martā līdz ārkārtas situācijas pasludināšanas brīdi kopējais noslogojums bija ļoti līdzīgs februārim, savukārt pēdējās nedēļās novērojama tendence – maksimālā tīkla noslogotība, kas agrāk bija raksturīga vakara stundām, tagad parādās arī dienas laikā.

“Bet kopumā šī situācija mums nesagādā problēmas, jo, lai nodrošinātu stabilu viena gigabitu sekundē optisko pieslēgumu, mēs uzturam ļoti lielu kapacitāti,” viņš atzīmēja.

LETA jau ziņoja, ka no pirmdienas mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā, nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums.

Valdība nolēma sākot ar 13.martu mācības skolās un augstskolās organizēt attālināti. Pagājušajā nedēļā bija pavasara brīvlaiks un mācības skolās atsāksies pirmdien.

Lai spētu nodrošināt attālinātās mācības visu klašu skolēniem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apzināja skolas un centās noskaidrot skolēnu viedierīču un interneta pieejamību. Atklājās, ka valstī ir nedaudz vairāk nekā 5000 skolēnu, kuriem šādu rīku nav, tāpēc valsts un mobilo pakalpojumu operatori vienojās sagādāt 5000 viedierīces, kuras pie skolēniem varētu nonākt šīs nedēļas beigās.

IZM uzrunāja telekomunikācijas un sakaru nozares uzņēmumus un atbilstoši valdības lēmumam skolēni saņems 2266 mobilo pakalpojumu operatora “Latvijas Mobilais telefons” un 3000 uzņēmuma “Bite Latvija” piegādātās viedierīces – planšetes un viedtālruņus. Plānots, ka planšetes saņems 1.-5.klašu skolēni, bet viedtālruņus – 6.-12.klašu skolēni.

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.