Foto: Pexels.com / Max Vakhtbovych

Televizori: kas par tiem jāzina un kā no plašā klāsta izvēlēties sev vispiemērotāko 4

Īpaši rudens un ziemas drēgnajā periodā, kad brīvā laika pavadīšana ārpus mājām vairs nav tik aktuāla, televizora skatīšanās ir veids, kā sevi izklaidēt, drūmajiem un tumšajiem vakariem piešķirot pozitīvāku noskaņu. Mūsdienās televizori sniedz plašas interaktīvās izklaides iespējas, vienlaikus spējot nodrošināt savu pamatfunkciju – TV kanālu pārraidi. Raksta turpinājumā esam sagatavojuši noderīgu ceļvedi televizoru pasaulē, kas Tev var kalpot par palīgu piemērotākās ierīces izvēlē un iegādē!

VIDEO. Krievi paceļ balto karogu! Nofilmēts, kā okupanti padodas ukraiņiem
VIDEO. Krievijas propagandists tiešajā ēterā izplūst asarās un nolād no mobilizācijas bēgošos krievus
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
Lasīt citas ziņas

Ko ir svarīgi ņemt vērā

Foto: Pexels.com / JESHOOTS.com
CITI ŠOBRĪD LASA


Plašais televizoru klāsts sniedz teju neizmērojamas izvēles iespējas un vienlaikus spēj radīt īstu apjukumu – īpaši tad, ja nezini, kura ierīce vislabāk atbilstu Tavām vajadzībām un lietošanas mērķiem. Turklāt tirgū nemitīgi ienāk arvien jaunāki modeļi, kas ir ne tikai dizainiski pievilcīgāki, bet arī funkciju ziņā modernāki par saviem priekšgājējiem. Ja Tu vēlies pirkt televizoru, taču nezini, ar ko sākt, aicinām vadīties pēc vairākiem faktoriem, kas izvēli padarīs vienkāršāku.

Ekrāna tips

Šis ir viens no svarīgākajiem faktoriem, ko izvērtēt, plānojot iegādāties televizoru. Taču pirms tam būtu svarīgi izsvērt, cik bieži un kurā vietā (mājoklī, birojā vai citviet) televizors tiks lietots. Šobrīd 3 populārākie ekrānu tipi ir:

  • LED – ekrāna izgatavošanā tiek izmantots šķidrais kristāls, savukārt, apgaismojumu rada speciālās gaismas diodes. Neraugoties uz to, ka ekrāna izšķirtspēja netiek nodrošināta visaugstākajā kvalitātē, LED TV jeb LED televizori joprojām ir topa augšgalā draudzīgās cenas dēļ. Turklāt šāda tipa televizori ir energoefektīvi.
  • OLED – televizoru ekrānu ražošanā tiek izmantotas organiskas gaismas diodes, tādējādi, salīdzinot ar LED televizoriem, šie modeļi spēj nodrošināt veiksmīgāku katra elementa apgaismošanu. Šāda tipa televizoriem ir zināmas priekšrocības, piemēram, izteiksmīgāks kontrasts un augstāks krāsas piesātinājums, ierīces izmēra ziņā ir vieglākas un plānākas. Labākai redzamībai no dažādiem leņķiem tiek piedāvāti arī modeļi ar ieliektu ekrānu. Taču aicinām ņemt vērā, ka OLED televizoru cena būs augstāka.
  • NanoCell ir vismūsdienīgākais no visiem iepriekš uzskaitītajiem ekrānu tipiem, tādēļ televizoru modeļi, kuros ir integrēts šis modernais risinājums, ir pieejami ierobežotā daudzumā. Būtībā tie ir uzlaboti LED televizori, kas ir aprīkoti ar ultra augstu ekrāna izšķirtspēju, ko apzīmē ar 4K UDH un 8K UDH (tādi ir, piemēram, jaunākie televizori – LG, Sony u.c. ražotāju).

Ierīces atrašanas vieta

Atkarībā no tā, kur plānots televizoru novietot, ir jāņem vērā arī ierīces parametri, lai izvairītos no nepatīkamas atklāsmes, kad tā tai paredzētajā vietā neder. Televizora izmērs tiek izteikts collās (1 colla ir 2,54 cm). Ja plāno televizoru novietot virtuvē, iesakām izvēlēties tādu ierīci, kas izmērā ir līdz 24 collām (pa diagonāli). Televizori – 32 collas diametrā būs piemēroti guļamistabai. Savukārt, viesistabai iesakām izvēlēties tādu televizoru, kurš izmēra ziņā ir jau lielāks par 32 collām, īpaši tad, ja tā skatīšanās ir iecienīta brīvā laika aktivitāte visai ģimenei.

Mūsdienīgo tehnoloģiju integrācija

SMART ir viena no populārākajām un inovatīvākajām tehnoloģijām, kas plaši tiek integrēta televizoros. Būtībā tas ir interaktīvs serviss, kas piedāvā plašas izklaides iespējas –, lai televizora skatīšanās kļūtu vēl aizraujošāka. SMART TV funkcija ir iebūvēta teju visos jaunākajos modeļos. Tā ļauj patērēt iecienīto saturu dažādās vietnēs, jo, izmantojot bezvadu interneta pieslēgumu, vari klausīties mūziku, skatīties video, spēlēt videospēles un darīt vēl daudz ko citu.

Papildu funkcijas vēl patīkamākai lietošanai

Nu jau kādu laiku televizori ir arī multifunkcionālas ierīces, kas pārliecinoši spēj pildīt arī viedierīču funkcijas. Lūk, dažas no populārākajām televizoru papildfunkcijām:

  • Wi-Fi jeb televizors ar internetu būs noderīga funkcija, ja vēlēsies no televizora pārsūtīt informāciju uz citām viedierīcēm, kas ir savienotas tajā pašā tīklā;
  • 3D ekrāns ļauj iecienīto saturu baudīt vēl nepieredzētā līmenī, dāvājot unikālu iespēju ceļot ārpus TV ekrāna robežām. Visi jaunākie modeļi lielākoties ar šo funkciju jau ir aprīkoti;
  • Skaņas jauda – jo augstāka jauda ir ierīcei, jo labākā kvalitātē tā būs spējīga atskaņot audio saturu.

Nenoliedzami, domājot par televizora iegādi, ne mazāk svarīgs faktors ir finansiālie līdzekļi, tāpēc iesakām šim pirkumam atvēlēt konkrētu naudas summu. Lai arī ierīces iegāde var izrādīties dārgs prieks, ir svarīgi nopirkt patiesi kvalitatīvu televizoru, kura kalpošanas ilgums būs mērāms vairākos gados, nevis pāris mēnešos. Turklāt nosakot konkrētu budžeta kategoriju, no plašā piedāvājuma varēsi vieglāk izvēlēties sev piemērotāko modeli, jo Tev jau būs zināma aptuvenā summa, kādu tērēt televizora iegādei. Taču, ja Tev šobrīd nav liekas finanses, bet ir radusies akūta vajadzība pēc jaunas ierīces, tad televizori uz nomaksu var būt risinājums šādā situācijā. Gan interneta, gan arī fiziskie veikali šādu iespēju piedāvā.

Televizora ekrāna izšķirtspēja – kāpēc tik būtiska?

Foto: Pexels.com / Vidal Balielo Jr.

Ekrāna izšķirtspēja jeb televizora asums ir pikseļu daudzums attēlā. Respektīvi, jo augstāka izšķirtspēja, jo krāsaināks un kvalitatīvāks būs attēls. Iegādājoties televizoru, šim aspektam ir jāpievērš īpaša uzmanība, jo pat izmēra ziņā liela ierīce var rādīt neizteiksmīgu un neskaidru attēlu, kas ļoti lielā mērā ietekmēs vēlēšanos vispār televizoru ieslēgt un skatīties. Patlaban tirgū tiek piedāvāti 3 izšķirtspēju televizori:

  • Neliela izmēra televizoriem ir HD 720p izšķirtspēja. Šādās ierīcēs būs iespējams skatīties gan kabeļtelevīzijas, gan digitālās televīzijas kanālu saturu, kā arī filmas DVD formātos. Televizoru ar šādu izšķirtspēju iesakām iegādāties tad, ja to nav paredzēts lietot bieži.
  • Full HD 1080P izšķirtspēja nodrošina jau kvalitatīvu attēlu filmām Blu-Ray formātā (DVD formāta aizvietotājs). Šāda veida ierīces būs piemērotas videospēļu spēlēšanai vai vienkārši, lai skatītos televīzijas kanālus.
  • Ultra HD ir pats augstākais izšķirtspējas līmenis. Šāda veida ierīces spēj nodrošināt skaidru un detalizētu attēlu, piešķirot tam dzīvas un ļoti izteiksmīgas krāsas. Šajā kategorijā ietilpst 4k televizori, kuru ekrāna izšķirtspēja 4 reizes pārsniedz Full HD ekrāna izšķirtspēju (piemēram, tā ir ražotāju LG un Sony televizori).

Kad ir izvērtēti faktori televizora iegādei, nākamais solis ir pirkuma veikšana. Taču, kur labāk pirkt televizoru un kādu ražotāju izvēlēties? Lasi raksta turpinājumā!

Kuru ražotāju televizoru izvēlēties?

Foto: Pexels.com / Max Vakhtbovych

Pašreiz aptuveni 120 kompānijas ražo dažāda veida televizorus, ko var iegādāties gan internetā, gan elektropreču veikalos un citviet. Ierīces ir aprīkotas ar modernām un mūsdienu cilvēkam nepieciešamām funkcijām, un tās ir pieejamas dažādās cenu kategorijās. Tomēr aicinām ņemt vērā, ka lēti televizori var izrādīties neizdevīgs pirkums, jo, iespējams, īsā laika periodā radīsies atkārtota vajadzība pēc jauna televizora.

Aicinām izvēlēties uzticamus un pārbaudītus ražotājus. Piemēram, LG, Samsung, Sony, Philips televizori ir kvalitātes standarts, kas savienojumā ar pārdomātu un elegantu dizainu spēs nodrošināt Tev vislabāko pieredzi.

Televizori plašā klāstā par labākajām cenām ir pieejami arī interneta veikalā 1a.lv – apskati daudzveidīgo piedāvājumu un izvēlies sev vispiemērotāko ierīci!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Krievi paceļ balto karogu! Nofilmēts, kā okupanti padodas ukraiņiem
VIDEO. Krievijas propagandists tiešajā ēterā izplūst asarās un nolād no mobilizācijas bēgošos krievus
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
“Apkārt notiekošais ir suņa murgi. Visi iebaidīti.” Maskavietis Gena stāsta, kāda ir mobilizācijas gaisotne Krievijā 2
Lato Lapsa par Šlesera atgriešanos politikā: “Tā bija lieliska daudzpakāpju sazvērestība” 60
Lasīt citas ziņas
Apcietina Carnikavas pamatskolas skolotāju, kuru tur aizdomās par dzimumnoziegumu pret bērniem
Bruņoti un “ārkārtīgi bīstami”. Krievijas savervētie noziedznieki aizbēguši no frontes un devušies sirojumos uz Krimu 12
Partijas “Stabilitātei!” deputāte melojusi par savu amatu – uzdevusies par padomnieci, bet patiesībā bijusi palīgstrādniece
“Izmeklēšana nozieguma vietā stiprinājusi aizdomas.” Zviedrija par atklāto “Nord Stream” noplūžu vietās
Pietrūkst profesionalitātes: FIBA Čempionu līga sākta ar zaudējumu
23:02
“Latvijas milzis” Anglijā kļuvis ļoti populārs. Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem
22:07
Bruņoti un “ārkārtīgi bīstami”. Krievijas savervētie noziedznieki aizbēguši no frontes un devušies sirojumos uz Krimu 12
22:00
Ap Līvāniem klaiņo trīs bezbailīgi sumbri. Brīdina netuvoties dzīvniekiem!
AS un NA sabloķējas pret “Progresīvo” ņemšanu koalīcijā 48
„Mēs visi esam kā rezervisti”. Saruna ar Dailes teātra aktrisi Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu
VIDEO. Krievi paceļ balto karogu! Nofilmēts, kā okupanti padodas ukraiņiem
FOTO. Tikai dažas nedēļas pēc šķiršanās, Karīnas Račko vīrs Kristaps publiski atrāda savu jauno draudzeni 15
Divu partiju pārstāvji apstrīdējuši Saeimas vēlēšanu rezultātus 9
VIDEO. “Lai viņi paši izjūt savu ieroču spēku!” Ukraiņi dod prettriecienus ar krievu karavīru steigā pamestajiem ieročiem
VIDEO. Krievijas propagandists tiešajā ēterā izplūst asarās un nolād no mobilizācijas bēgošos krievus
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu 1
ES apstiprina astoto sankciju paketi pret Krieviju. Ko tā paredz?
Dzimtas kapos – lieli, veci koki, tāpēc apstādījumi nīkuļo. Vai tiem var līdzēt? 1
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
Mūžībā devies matemātiķis un politiķis Andris Buiķis
Ilze Kuzmina: Viena no jomām, kurā ne tikai “Konservatīvie”, bet arī “Attīstībai/Par” grāva savu reitingu, bija izglītība
Amatu pamet ilggadējais “Delfi” galvenais redaktors Bērziņš 10
Dace Baltruma: Neatstāj sajūta, ka ar daļu vēlētāju mūsu valstī kaut kas nav kārtībā
“Apkārt notiekošais ir suņa murgi. Visi iebaidīti.” Maskavietis Gena stāsta, kāda ir mobilizācijas gaisotne Krievijā 2
Par auto vadīšanu reibumā virs 1,5 promilēm plānota kriminālatbildība un konfiscēs auto 6
SAB direktors atklāj, ka Krievijai simpatizējoši aktīvisti Latvijas nospraustās “sarkanās līnijas” kopumā nepārkāpj 7
Intriganti kulsta mēles, kura Saeimā ievēlētā sagrūs pirmā. Egila Līcīša feļetons
Rīgā notiks militārās mācības – armija vingrināsies pilsētas teritorijā 55
VIDEO. Par nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabāšanu aiztur piecas personas; arestē īpašumus 297 000 eiro vērtībā 2
Piektdien būs pārsvarā sauss un vējains laiks
Mobilizācija Krievijā skar vairāk nabadzīgus reģionus 5