Tiesībsargs Juris Jansons: “Kontroles mehānisms – kā pārliecināties par darbinieku vakcinēšanās statusu – patlaban ir atstāts pašu darba devēju ziņā. Taču pārliecinoties ir jāievēro datu aizsardzības noteikumi.”
Tiesībsargs Juris Jansons: “Kontroles mehānisms – kā pārliecināties par darbinieku vakcinēšanās statusu – patlaban ir atstāts pašu darba devēju ziņā. Taču pārliecinoties ir jāievēro datu aizsardzības noteikumi.”
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Tiesībsargs izskatīs sūdzību par vakcinēšanu pret Covid-19 Centrālcietumā, kur pieejama tikai J&J vakcīna 34

Tiesībsarga birojā pirms pāris dienām saņemta sūdzība par situāciju Rīgas Centrālcietumā, kur vakcinēšanai pret Covid-19 ir pieejama tikai “Johnson&Johnson” vakcīna.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja pārstāve Evita Berķe, pašlaik birojs nevar komentēt sūdzībā sniegto informāciju, taču tā tiks izskatīta mēneša laikā, ja nebūs neparedzētu apsvērumu.

Viņa sacīja, ka jau iepriekš Tiesībsargs bija saņēmis divus iesniegumus par balstvakcināciju cietumā. Tiesībsargs atzīmējis, ka ieslodzītajām personām, tāpat kā jebkuram citam iedzīvotājam, ir tiesības saņemt balstvakcināciju, taču par jautājumu, kā un kad to saņemt, Tiesībsarga birojs aicināja vērsties ieslodzījuma vietu pārvaldē.

CITI ŠOBRĪD LASA

LETA jau ziņoja, bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) pašlaik uzturas cietumu slimnīcā Olainē, kur nonāca, jo saslima ar Covid-19. Kā vēstīja portāls “nra.lv”, pašlaik Covid-19 testi Lembergam jau esot negatīvi, taču viņam esot bojātas plaušas.

Kā pastāstīja viņa aizstāvis Māris Grudulis, Lembergs ar “Johnson&Johnson” vakcīnu pret Covid-19 tika potēts 10.maijā. Esot apcietinājumā, Lembergs lūdzis viņam nodrošināt balstvalkcīnu, taču tā neesot nodrošināta, kā arī neesot saņemtas atbildes uz viņa un aizstāvju lūgumiem šajā jautājumā, norādīja Grudulis.

Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) Centrālcietuma ieslodzītajiem piedāvājusi iespēju saņemt balstvakcināciju ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, taču šai vakcīnai veltīti visai kritiski vērtējumi par tās salīdzinoši zemo efektivitāti. Imunizācijas valsts padome pēc potēšanās ar “Johnson&Johnson” vakcīnu iesaka saņemt otru poti no “Pfizer” vai “Moderna”.

IeVP, nekomentējot konkrēto Lemberga gadījumu, aģentūrai LETA skaidroja, ka “Johnson&Johnson” vakcīna izvēlēta, jo šī vakcīna esot vispieprasītākā Centrālcietuma ieslodzīto vidū, tādēļ nav pasūtītas citas vakcīnas.

Jautājumus, kas saistīti ar Lemberga vakcināciju, pārvalde atteicās komentēt, jo tie “skar informāciju par personas veselību”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.