Publicitātes attēls

Traktori cīnās par titulu Gada traktors 2023 – konkursā piedalās 16 modeļi no 13 ražotājiem 12

“Agro Tops”, AS “Latvijas Mediji”

Lauksaimniecības tehnikas jaunumi pasaulē

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Kādi spēkrati cīnās par titulu Gada traktors 2023?

Starptautiskajā konkursā Tractor Of The Year 2023 jeb Gada traktors 2023 tika nosaukts prestižā titula pretendentu saraksts. Dalībai konkursā tika atlasīti 16 modeļi no 13 traktoru ražotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par galveno balvu – Gada traktors 2023 – cīnīsies piecu ražotāju traktori: Fendt 728 Vario DP Gen7; JCB Fastrac iCon 4220; John Deere 8RX 410; New Holland T7.300; Valtra Q305.

Kategorijā Best Utility 2023 jeb Gada lietderīgākais traktors uzvarētājs tiks izvēlēts no trim nominantiem: Basak 5120; McCormick X6.414 P6-Drive; New Holland T5.100 S.

Kategorijā Best of Specialized 2023 jeb Labākais specializētais traktors žūrijas vērtēšanai tiks nodoti astoņi traktori: Antonio Karraro 4. Mach Tonijs; BCS Spirit 70 Dualsteer; Claas Nexos 260; Landini Rex 4-120GT Robo-Shift; Massey Ferguson 3FR.115; New Holland T4.120F DualCommand; Regitrac SKH 60; John Deere (modelis nav nosaukts).

Visi konkursa dalībnieki cīnīsies arī par titulu Sustainable TOTY 2023 jeb Gada vides ilgtspējas traktors. Uzvarētāji tiks paziņoti starptautiskajā izstādē EIMA Boloņā (Itālija) šāgada 9. novembrī.

Väderstad jaunais kultivators

Väderstad Cultus HD
Publicitātes foto

Uzņēmums Väderstad, viens no pasaules līderiem augsnes apstrādes un sēšanas tehnikas jomā, piedāvā jauno kultivatoru Cultus HD, kas nosaka jaunus standartus uzkarināmo kultivatoru segmentā. Tas izstrādāts tā, lai nekad netiktu pārkāpts precīzas augsnes apstrādes dziļums un tiktu nodrošināta augsta produktivitāte uz lauka. Cultus HD piekabināmais kultivators ir pieejams ar darba platumu 4,25 m vai 5,25 m. Tas var strādāt līdz 30 cm dziļumam un ir aprīkots ar trim zaru asīm ar 27 cm attālumu starp zariem.

Reklāma
Reklāma

Iekārtas sirds ir jaunās īpaši spēcīgās ķepas. Ar slodzi līdz 680 kg Cultus HD uztur norādīto augsnes apstrādes dziļumu dažādos lauka apstākļos. Galvenais ķepu veiktspējas rādītājs ir to spēja vienmēr uzturēt augstu spiedienspēku augsnē. Šeit jaunā Cultus HD pēda ir unikāla. Saskaroties ar sarežģītu šķērsli, Cultus HD ķepa paceļas un pilnībā atstāj zemi, lai izvairītos no šķēršļa. Kad ķepa atkārtoti nonāk augsnē, tā saglabā pilnu jaudu, lai ātri atgrieztos darba stāvoklī. Tāpēc Cultus HD spēj nodrošināt ārkārtīgi precīzu augsnes apstrādes dziļumu, kas nodrošina izcilus augsnes apstrādes rezultātus visā laukā.

Cultus HD ir izstrādāts, domājot par vadītāju. Dziļums tiek iestatīts no kabīnes, tas ir aprīkots ar hidraulisko spārnu bloķēšanu, un jaunā unikālā Dynamic Control izlīdzināšanas sistēma uzlabo veiktspēju.

Līmeņotāju automātiskās regulēšanas sistēma Dynamic Control nodrošina, ka nivelieri vienmēr strādā optimālā pozīcijā. Tas novērš nepieciešamību vadītājam manuāli pielāgot izlīdzināšanu.

Cultus HD kultivatoru var aprīkot ar pilnu augstas kvalitātes MixIn zaru un asmeņu klāstu, ko izstrādā, testē un ražo uzņēmumā Väderstad – Väderstad Components. Jaunais uzkarināmais Väderstad Cultus HD 425-525 kultivators masveida ražošanā nonāks 2023. gada rudenī.

Pöttinger ir atjauninājusi savus maiņvērsējarklus

Pöttinger Servo 4000
Publicitātes foto

Kompānija Pöttinger ir paplašinājusi savu uzkarināmo maiņvērsējarklu klāstu ar atjaunināto Servo 4000 sēriju.

Servo 4000 ir jaunas paaudzes augsnes apstrādes agregāti, kas, pēc uzņēmuma pārstāvju teiktā, lepojas ar vienkāršiem un skaidriem regulējumiem, ārkārtīgi spēcīgu grozāmo mehānismu un rāmi, kā arī optimizētu montāžas ģeometriju. Jaunā Pöttinger arklu sērija ir pieejama ar 95 vai 102 cm korpusa atstatumu un 80 vai 90 cm rāmja augstumu (papildaprīkojums).

Servo 4000 arkli ir pieejami Standard, Nova, Plus un Plus Nova versijās ar četriem, pieciem vai sešiem korpusiem. Nova un Plus Nova versijām ir hidrauliskā akmeņu aizsardzības sistēma ar regulējamu sprūda spēku līdz 1400 kg.

Fendt atklāj jaunu iekrāvējpiekabju ražošanu

Fendt
Publicitātes foto

Šāgada 14. oktobrī Volfen­biteles rūpnīcā Vācijā tika oficiāli atklāta jaunā Fendt iekrāvējpiekabju ražošana.

Volfenbiteles rūpnīcā rituļu preses tiek ražotas kopš 1899. gada. 2017. gadā AGCO/Fendt iegādājās ražošanu (iepriekš Welger Werke). Kopš tā laika investēti vairāk nekā 20 miljoni eiro, lai šeit uzbūvētu modernu rūpnīcu.

2020. un 2021. gadā rituļu prešu ražošanas līnija jau tika pārbūvēta un modernizēta. Kopš tā laika visi modeļi ir ražoti vienā līnijā. Un tagad, no 2022. gada septembra, rūpnīca ražo arī visus Fendt iekrāvējpiekabju modeļus. Tam paredzēts ražošanas cehs 4200 m2 platībā, kā arī vēl 10 000 m2 loģistikas telpu.

Jaunā montāžas līnija ļauj vienā līnijā ražot jebkuru no astoņām sērijām un 25 dažādu modeļu iekrāvējpiekabēm. Ar šķērveida pacēlāja palīdzību darbus var veikt līdz 4,10 m augstumā uz liela izmēra iekrāvējpiekabēm. Jaunā LED apgaismojuma koncepcija ar kustību detektoriem un pāreja uz krāsām bez hroma veicina ekoloģiskāku ražošanu.

Proceed var uz pusi samazināt izsējas daudzumu

Väderstad Proceed
Publicitātes foto

Väderstad speciālistu veiktie lauka testi liecina, ka Proceed sējmašīna salīdzinājumā ar citām modernajām graudu sējai paredzētām sējmašīnām var samazināt kviešu izsējas daudzumu pat uz pusi. Un, kas ir ļoti svarīgi, vienlaikus ievērojami ietaupot sēklas materiālu, tā nodrošina augstu iesēto kultūru ražu.

Vērts atzīmēt arī šādu lauka pārbaužu faktu: iegūtie kultūraugu stādi vienmēr bija stiprāki un viendabīgāki visos augšanas un attīstības posmos salīdzinājumā ar citu ražotāju precīzās sējas sējmašīnu sējas rezultātiem.

Pētījumi, kas veikti dažus mēnešus pēc ziemas kviešu sēšanas ar izsējas normu 150 sēklas/m2, fiksēja augu biomasas pieaugumu par 102%, sakņu biomasas pieaugumu par 72% un 62% vairāk sēklu uz vienu vārpu.

Graudu kultūru sēšanai Proceed ir 225 vai 250 mm rindu atstatums. Pateicoties vienkāršai konfigurācijai un iespējai ātri nomainīt sēklu diskus, mašīnu var viegli pārkonfigurēt, lai stādītu lauksaimniecības kultūras ar 450 vai 500 mm rindu platumu tādām kultūrām kā cukurbietes vai rapši, vai ar 750 mm rindu atstarpi tehniskām kultūrām, piemēram, kukurūzai, saulespuķēm utt. Visas kultūras tiek iesētas ārkārtīgi precīzi, ievērojot ieprogrammēto sēklu skaitu, dziļumu un vienmērīgu sēklu sadalījumu, tādējādi maksimāli palielinot katras sēklas ražas potenciālu.

Amazone paplašinājusi pneimatisko sējmašīnu modeļu klāstu

Amazone Precea 6000
Publicitātes foto

Kompānija Amazone paplašinājusi savu unikālo pneimatisko precīzo sējmašīnu ar trīspunktu piekari klāstu ar jauno Precea 6000-2AFCC.

Izturīgais rotējošais kultivators KG 6002-2 Super sasmalcina un sajauc augsnes virsmu, atstājot to ārkārtīgi līdzenu, pateicoties asmeņiem ar agresīvu triecienleņķi. Rupjo zemes gabalu atdalīšana uz virsmas un smalka augsne sakņu zonā rada ideālus apstākļus audzēšanai. Atkarībā no augsnes stāvokļa un darba dziļuma iespējams sasniegt ātrumu līdz 12 km/h, kas nodrošina paaugstinātu produktivitāti. Ērta savienojuma sistēma ļauj ātri nomainīt Precea pneimatisko precīzo sējmašīnu ar Avant graudu sēšanas sekciju ar RoTeC vai TwinTeC lemešiem. Komplektā ar FTender tvertni mēslojumam vai sēklām mašīnas veido elastīgu un īpaši manevrējamu sēšanas kombināciju. Plašās lietojuma iespējas un īpaši vairāku darbību kombinācija vienā piegājienā padara Precea 6000-2AFCC par ekonomiski pievilcīgu mašīnu.

Atjauninātais lemesis sējai ar minimālu apstrādi PreTeC var tikt mehāniski noslogots ar spiedienu līdz 220 kg. Hidrauliskā opcija ļauj regulēt spiedienu līdz 350 kg tieši no traktora kabīnes braukšanas laikā. Tas nodrošina vienmērīgu gaitu, gan sējot pēc arkla, gan mulčā.

Sējmašīnu var ātri pielāgot konkrētām lauka prasībām, neizmantojot instrumentus. Sēšanas dziļumu var regulēt individuāli un ērti, izmantojot skalu, kas paredz arī lemešu novietošanas pozīciju uzglabāšanai. Arī riteņu spiedienspēku un atvēršanas leņķi var ļoti vienkārši noregulēt, neizmantojot instrumentus. Sējmašīna ir izstrādāta tā, lai būtu pēc iespējas ērtāka operatoram. Optiskais sensors rūpīgi uzrauga šķirošanas procesu un ziņo traktora terminālim par visiem izlaidumiem un pārklājumiem. SmartControl nodrošina pilnībā automātisku slēdžu elektrisko regulēšanu.

Precea 6000-2AFCC modelis ir aprīkots ar jaunu FTender priekšējo tvertni mēslojumam. 1600 L vai 2200 L ietilpība samazina dīkstāves laiku, tādējādi palielinot produktivitāti. FTender tiek vadīts caur ISOBUS termināli. Kalibrēšana ir iespējama tieši uz priekšējās tvertnes, izmantojot papildu TwinTerminal. Šim nolūkam tiek nodrošināti svari un salokāms spainis, kas ērti novietots blakus dozatoram. FTender papildu vērtība ir tā, ka to var izmantot arī kā sēklu tvertni sēšanas kombinācijai Avant 02. To var arī kombinēt ar Amazone augsnes apstrādes tehniku, lai vienā piegājienā sētu, piemēram, starpkultūras un/vai mēslojumu. Precea-2AFCCВ sēj­mašīnas ērtu vadību nodrošina kompānijas izstrādātā programmatūra un ISOBUS termināļi, īpaši AmaTron 4 vai AmaPad 2. Skārienvadība operatoram atvieglo navigāciju programmatūrā.

Lamborghini piedāvā jaunu traktoru sēriju

Lamborghini Spire Trend
Publicitātes foto

Jaunajā Lamborghini Spire Trend traktoru sērijā ir iekļauti četri modeļi – 70, 80, 90 un 100 ar jaudu no 66 līdz 102 ZS. Traktori saņēmuši jaunu FARMotion 35 trīscilindru dzinēju, kas aprīkots ar Common Rail iesmidzināšanas sistēmu, turbokompresoru ar starpdzesētāju. Dzinējs atbilst Stage V izmešu standartam. Jaunajiem dzinējiem griezes momenta rezerve ir līdz 35% (Lamborghini Spire Trend 100 modelim).

Standarta komplektācijā Lamborghini Spire Trend traktori ir aprīkoti ar 15×15 ātrumkārbu, kas ļauj pārvietoties ar ātrumu 40 km/h tikai ar 1800 apgr./min. Ar papildaprīkojuma pārnesumgrupu pieejamo pārnesumu skaits palielinās līdz 30×15, kas ļauj traktoram nodrošināt minimālo ātrumu 245 m/h. Pilnpiedziņa un bloķējošie diferenciāļi uz priekšējās un aizmugurējās ass ir traktora standartaprīkojumā. Visi pamatkonfigurācijas traktori ir aprīkoti ar GDP 540 apgr./min un 540 ECO. Priekšējā ass nodrošina maksimālo slodzi 2300 kg un pagrieziena leņķi līdz 55°.

Galvenā hidrauliskā sistēma sastāv no sūkņa ar plūsmas ātrumu 48 l/min vai 56 l/min. Aizmugurējās sakabes maksimālā kravnesība ir 2500 kg, ko var palielināt līdz 3500 kg. Lamborghini Spire Trend traktori ir pieejami arī ar papildu caurspīdīgu jumtu vai FOPS sertificētu jumta aizsardzību pret krītošiem priekšmetiem.

Revolucionārais disku kultivators Carrier XT

Väderstad Carrier XT
Publicitātes foto

Uzņēmums Väderstad, kas ir pasaules līderis augsnes apstrādes, graudu sēšanas un tehnisko kultūru iekārtu ražošanā, prezentē patiesi universālu disku kultivatoru Carrier XT, kam, nenomainot darba korpusus, ir iespēja veikt augstas kvalitātes augsnes apstrādi 2–12 cm dziļumā. Prakse it kā pierāda, ka mašīnas, kas strādā nelielā dziļumā, nav spējīgas strādāt dziļāk. Un otrādi – tās, kas strādā dziļi un iestrādā lielu daudzumu augu atlieku, nespēj efektīvi strādāt ar seklu kultivēšanu.

Carrier XT ir moderna un novatoriska iekārta Väderstad Carrier disku kultivatoru klāstā, ko izmanto ātrgaitas augsnes apstrādei, rugāju lobīšanai, galvenajai un pirmssējas augsnes apstrādei. Carrier XT galvenā iezīme ir hidrauliski vadāmās disku asis, kas ļauj regulēt darbīgo daļu triecienleņķi un slīpumu attiecībā pret horizontu un attiecīgi optimizēt to darbu dažādos darba dziļumos. Tātad – viena un tā pati iekārta ar vienādiem darba korpusiem uzrāda augstu darba efektivitāti un kvalitāti minimālajā un maksimālajā darba dziļumā.

Carrier XT ir pieejams trijos modeļos ar dažādiem darba platumiem – 4,25, 5,25 vai 6,25 m. Mašīnu var piegādāt gan kā puspiekabināmu, gan uzkarināmu versiju.

Agregātu var aprīkot ar TrueCut diskiem ar diametru 450 un 470 mm vai specializētiem CrossCutter Disc diskiem virsmas apstrādei.

Oficiālā jaunā Carrier XT 425-625 prezentācija notika šāgada jūnijā DLG Field Days ietvaros Vācijā. Kultivators ir pieejams pasūtīšanai no 2022. gada oktobra.

Fendt ir uzlabojis Rogator smidzinātājus

Publicitātes foto

Lauka pašgājējmiglotāju Fendt Rogator 600 galvenokārt izmanto lielās platībās mēslošanas jomā.

2023. gada sezonā izlices augstuma vadotne tiks vēl vairāk optimizēta, kā arī vienkāršota sprauslu un tvertnes tīrīšana. Izlices augstuma kontrole tagad balstās uz pozīcijas datiem, ko nodrošina līdz pat sešiem sensoriem. Tas uzlabo automātisko pielāgošanos kultūraugu augstumam.

Visi sērijveida Fendt Rogator modeļi saņems jaunas sprauslas. Vārstus kontrolē elektropneimatiskais izpildmehānisms, tāpēc tiem ir nepieciešams mazāk elektroenerģijas. Jaunā vadības sistēma pagarina vārstu kalpošanas laiku, un pārdomātais dizains atvieglo tīrīšanu. Ražotāja Lechler jaunās sprauslas atbilst visām nodiluma samazināšanas prasībām un ir savietojamas ar Fendt OptiNozzle automātisko sprauslu vadības sistēmu.

Ir ievērojami uzlabota pieejamība apkopei, un pielāgotā uzpildes kakliņa pozīcija atvieglo uzpildes procesu. Iebūvētais papildu sūknis attīrītam ūdenim nodrošina nepārtrauktu fermentācijas tvertnes iekšējo tīrīšanu. Vadītājs var iestatīt noteiktu sliekšņa vērtību, lai aktivizētu tīrīšanas procesu. Ja fermentācijas masas daudzums ir zem šīs vērtības, ūdens tiek iesūknēts līnijās un caurulēs, kas netiek izmantotas. Šis process izspiež fermentācijas atlikumus no līnijām un ievieto tvertnē, neatšķaidot maisījumu. Pēc tam otrais slieksnis aktivizē pilnīgu tvertnes iekšpuses tīrīšanu. Fendt ContiRins nepārtrauktās tvertnes tīrīšanas sistēma var notikt jau mēslojuma lietošanas laikā un ievērojami samazina dīkstāves laiku. Turklāt aizmugurē ir ­jauns tīrīšanas komplekts. Tas palielina darba ērtības, īpaši ar 39 m darba platumu.

Ledusskapis, mikrofons uz balstiekārtas un jaunais spoguļu novietojums palielina darba ērtības Fendt Vision Cab kabīnē. Jaunā dzesētājkaste var atdzesēt dzērienus un pārtiku līdz 0 °C pat augstā āra temperatūrā. Brīdinājuma zīmes ir pārskatītas un pārvietotas tā, lai mašīnas ārējo platumu varētu samazināt pat ar platiem stieņiem.

Fendt Rogator 600 modeļus var jau pasūtīt.

Pöttinger iepazīstina ar jaunām pļaujmašīnām kalnainam apvidum

Pöttinger Novacat F Alpin
Publicitātes foto

Kompānija Pöttinger ir izlaidusi jaunās Novacat F Alpin sērijas pļaujmašīnas darbam stāvās nogāzēs un slīpos laukos.

Mašīnas svars ir aptuveni 400 kg ar darba platumu 2,20 m, 450 kg ar platumu 2,62 m un 490 kg ar platumu 3,04 m. Pateicoties kompaktajai konstrukcijai, pļāvēju var izmantot ar viegliem traktoriem. Ievades pārnesums atrodas uz galvenā rāmja. Smaguma centrs atrodas 350 mm attālumā no montāžas rāmja. Galveno rāmi var pagarināt un sašaurināt, optimizējot svaru un saglabājot līdzsvaru.

Pöttinger Novacat F Alpin pļaujmašīnas ir piestiprinātas pie starpbalstiem traktora centrā. Lapu atsperes nodrošina +/- 8 brīvas kustības grādus. Griešanas sija tiek stabilizēta ar starpliku paceltā stāvoklī. Tas nodrošina pļāvēja stabilitāti. Divkāršās darbības spoles vārsts ļauj pārvietot pļaušanas stieni no sāniem par +/- 200 mm. Augšējā un apakšējā uzkare pielāgojas traktora saķerei un lauka reljefam. Apakšējo stieņu pirksti ir regulējami vertikāli un horizontāli attiecībā pret griešanas siju. Augšējo vilci var iestatīt četrās pozīcijās. Tuvā priekšējā gaisma, uz āru vērsts aizsargs un galvenajā rāmī integrēta piedziņa ļauj pilnībā redzēt pļaušanas laukumu no kabīnes.

Fendt 700 traktoru jaunā paaudze

Fendt 700 Vario
Publicitātes foto

Ar Fendt 700 Vario sērijas septīto paaudzi Fendt piedāvā pilnīgi jaunu izstrādi un paplašina jaudas diapazonu līdz 300 ZS universālai lietošanai.

Jaunais dzinējs, izvēles 60 collu kāpurķēdes platums, kā arī jaunās paaudzes Fendt Cargo frontālais iekrāvējs raksturo šo sēriju kā universālu pasaules tirgum. Pirmo reizi 700. modelis pieejams ar ātrumu līdz 60 km/h. Jaudīgo traktoru tehniskie jauninājumi, piemēram, VarioDrive vai novatoriskā dzesēšanas koncepcija, garantē kvalitatīvi jaunu manevrēšanas spēju šajā klasē.

Liela vilces jauda ar ekonomisku degvielas patēriņu Fendt 700 Vario izstrādāta, lai apmierinātu globālās prasības, akcentējot zemu jaudas un svara attiecību, plašu jaudas diapazonu, elastību un rūpīgu apiešanos ar resursiem un vidi. 7,5 l AGCO Power sešcilindru dzinējs ir pilnībā pielāgots jaudas spektram. Izplūdes gāzu neitralizācija tiek veikta, izmantojot dīzeļdegvielas oksidācijas katalizatoru (DOC), dīzeļdegvielas daļiņu filtru (DPF) un selektīvo katalītisko reducēšanu (SCR) bez izplūdes gāzu recirkulācijas. Tas atbilst nepieciešamajiem emisiju standartiem visos pasaules reģionos. Eiropā šis ir Euro V emisijas standarts. Turklāt dzinējā ir uzstādīti hidrauliskie kompensatori, kuriem nav nepieciešama apkope.

Fendt VarioDrive viena ātruma pārnesumkārba sastāv no dzinēja un pielāgotas Vario pārnesumkārbas. Inteliģentā pilnpiedziņas vadības sistēma ir viena no Fendt VarioDrive priekšrocībām. Pārnesumkārba novērš vajadzību manuāli pār­slēgt pārnesumus, pārslēdzoties starp lauku un ceļu. Lauka apstākļos ir pieejama pilna saķere un izvairīšanās no traucējumiem, braucot pa ceļu vai pagriezienos. Pateicoties tā sauktajam Pull-in Turn efektam, mašīna šķiet ievilkta pagriezienā. Rezultāts – ārkārtīgi mazs pagrieziena rādiuss ar pilnu saķeri un mazāku augsnes sablīvēšanos.

Pateicoties jaudas un svara attiecībai tikai 30,5 kg uz ZS un kompaktajiem ārējiem izmēriem, Fendt 728 Vario ir ārkārtīgi manevrējams un rada minimālu spiedienu uz augsni.

Ekskluzīvā koncentriskās gaisa sistēmas (CAS) ventilācijas un dzesēšanas koncepcija ir pazīstama no Fendt 1000 Vario, un tā ir konsekventi izstrādāta zemiem dzinēja apgriezieniem, kompaktam dizainam un degvielas ekonomijai. To darbina savs hidrauliskais motors, tāpēc tas nav atkarīgs no dzinēja apgriezienu skaita. Kompaktā dzesēšanas sistēma nodrošina unikālu manevrēšanas spēju un apvieno to ar īpašu efektivitāti. Inovatīva augstas veiktspējas ventilatora tehnoloģija iespiež dzesēšanas sistēmā vēsāku gaisu. Tādējādi ir nepieciešams mazāks ventilatora apgriezienu skaits un līdz pat 40% mazāka piedziņas jauda salīdzinājumā ar tradicionālajām ventilācijas un dzesēšanas sistēmām. Pēc tam šī enerģija ir pieejama pilnai saķerei uz lauka vai uz ceļa.

Optimālais riepu spiediens samazina slīdēšanu un spiedienu uz zemi. Pilnībā integrētā Fendt VarioGrip riepu spiediena kontroles sistēma palielina saskares laukumu ar zemi un palielina vilces spēku līdz pat 8%. Braucot pa ceļu, paaugstinās gaisa spiediens un līdz ar to samazinās rites pretestība, tādējādi var ietaupīt vēl divus procentus degvielas. Ar termināļa palīdzību vadītājs var ērti uzraudzīt riepu spiedienu, pateicoties divu vadu riepu spiediena kontroles sistēmai.

Fendt 700 Vario ir pieejamas daudzas riepu iespējas. Sērijveida Fendt 726 un 728 Vario modeļi ir aprīkoti ar liela izmēra 650/85R38 (diametrs 2050 mm) zemes aizsardzības riepām. Vidēja izmēra saimniecībām klienti cita starpā var izvēlēties riepu komplektu 650/65R42 izmērā (diametrs 1950 mm) aizmugurējām riepām. Sērijveida Fendt 720, 722 un 724 Vario modeļi ir aprīkoti ar šāda izmēra riepām.

Pirmo reizi jaunā piekabes bremžu sistēma ir pieejama kā papildaprīkojums Fendt 700 Vario. Piekabes bremžu sistēma nodrošina saķeri pat kalnainā apvidū. Sensors mēra piekabes vilces griezes momentu caur pārnesumkārbu. Ja traktors, braucot lejup, konstatē, ka piekabe spiežas pārāk spēcīgi, aktivizēsies piekabes pneimatiskās bremzes.

Jaunajā Fendt 700 Vario paaudzē traktoru un papildierīces var viegli un individuāli vadīt ar daudz­funkcionālo kursorsviru un papildu 3L kursorsviru FendtONE borta aprīkojumā. Sērijveida Fendt 700 Vario ir aprīkots ar 10 collu digitālo instrumentu paneli un 12 collu termināli uz roku balsta. Vēl viens 12 collu terminālis ir pēc izvēles pieejams salona griestu apdarē. Inteliģentās funkcijas, piemēram, Fendt Guide navigācijas sistēma, Fendt Section Control (SC) vai Fendt Variable Rate System (VRC) lietojumprogramma, pēc vajadzības tiek parādītas termināļa individuāli piešķirtajos logos.

Izturīgā Fendt VisioPlus kabīne ir optimizēta drošības un komforta ziņā. Pirmo reizi rūpnīcas salona gaisa filtrēšanas sistēmu var pēc izvēles uzlabot līdz 4. aizsardzības kategorijai atbilstoši ES standartam EN15695. 4. kategorijas aizsardzības sistēma pasargā vadītāju no putekļiem, šķidriem pesticīdiem un to tvaikiem. Tādējādi Fendt 700 Vario atbilst visām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas prasībām. Pamatkonfigurācijā tas atbilst visiem salona standartiem ar aizsardzības kategoriju 2.

Pirmo reizi Fendt 700 Vario ir pieejamas sešas dažādas sēdekļa konfigurācijas. Papildaprīkojumā tiek piedāvāts jauns premiumklases sēdeklis ar intuitīvu vadību caur termināli. Tam ir vairākas ergonomiskas un komforta funkcijas. Vadītājs regulē sēdekļa augstumu un novietojumu, kā arī atzveltnes leņķi ar elektriskās piedziņas palīdzību sēdekļa sānos. Komforta funkcijas ietver: daudzlīmeņu sēdekļa klimata kontroli; daudzlīmeņu sēdekļa apsildi; četru pozīciju ortopēdisko jostas atbalstu; regulējamus sānu balstus; masāžas funkcijas; atmiņas funkciju dažādiem lietotājiem.

Sagatavots pēc ražotāju un tīmekļa materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.