Foto: Fotolia

Turpmāk valsts finansējumu saņems tikai lielākās un aktīvākās lauksaimnieku organizācijas 4

Zemkopības ministra Kaspara Gerharda biroja vadītājs Jānis Eglīts vakar, 19.decembrī ticies ar lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām (LNVO), lai pārrunātu jauno kārtību, kā LNVO turpmāk saņems valsts atbalstu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrija (ZM) ir ņēmusi vērā Valsts kontroles 2019. gada 22. jūlija revīzijas ziņojumā “Vai lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozares nevalstiskajām organizācijām piešķirtie budžeta līdzekļi ir izmantoti lietderīgi?” izteikto ieteikumu pārvērtēt LNVO finansēšanas kārtību, paredzot jaunus nosacījumus LNVO atbalstam.

Jānis Eglīts uzsver, ka ministrijai ir ļoti svarīga sadarbība ar lauksaimnieku organizācijām, jo tā sekmē nozarei atbilstošu normatīvu izstrādi un efektīvu to realizāciju. “Ņemot vērā Valsts kontroles ieteikumus, esam pilnveidojuši valsts atbalsta piešķiršanas lauksaimnieku organizācijām kārtību tā, lai valsts līdzekļi tiktu izlietoti mērķtiecīgi un caurspīdīgi,” tā Eglītis.

CITI ŠOBRĪD LASA
Jaunie nosacījumi paredz, ka no 2020. gada atbalstu sniegs tām organizācijām, kas spēj apvienot lielu lauksaimnieku skaitu (vismaz 40 biedrus), pārstāv vismaz četras jomas, kā arī ir reģistrēta vismaz piecus gadus, tā apliecinot, ka lauksaimnieki attiecīgajai organizācijai uzticas.

Lemjot par valsts atbalsta piešķiršanu LNVO, tiks vērtēta to darbība iepriekšējos trijos gados, jo ir būtiski, lai finansējumu saņemtu tieši aktīvās LNVO.

Tāpat, lai saņemtu atbalstu, LNVO būs jāsagatavo projekts, kurā paredzēta gan lauksaimnieku informēšana un iesaistīšana attiecīgās politikas veidošanā un mērķu sasniegšanā, gan lauksaimnieku viedokļa apzināšana un LNVO iesaistīšanās politikas plānošanas dokumentu un normatīvo aktu izstrādē.

ZM sagatavojusi attiecīgos grozījumus noteikumos Nr.1524 “Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai”, ko virzīs izskatīšanai valdībā.
Vairāk par Valsts kontroles ziņojumu lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.