Pulkvedis par civilo aizsardzību Latvijā: “Katram patvertni un rīcības plānu mēs nevaram nodrošināt!” 66

“Jautājums ir par civiliedzīvotājiem. Ja militārajā jomā Latvija ir gatava un viss notiek pēc plāna, tad ko darīt iedzīvotājiem?! Jaunie ciemati, mikrorajoni – ne Rīgā, ne Pierīgā, ne kur Latvijā nav celti jauni pagrabi; kur lai cilvēki paliek, ja jāslēpjas vairākas dienas, jo pat uz vienu dienu nav, kur paslēpties?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Skaidrs, ka patvertnes visiem mēs nenodrošināsim. Tāpat, lai kādas spējas mēs attīstītu, mēs nenodrošināsim, ka neviena raķete nenokritīs uz mūsu zemes, mūsu teritorijā, ņemot vērā, ka virzieni, no kuriem var nākt raķetes, ir vismaz 360. Šādu komentāru TV24 raidījumam “Uz līnijas” sniedza Kaspars Pudāns, Zemessardzes komandieris, pulkvedis.

“Arī šobrīd katram iedzīvotājam mēs neiedosim konkrētus rīcības plānus, uz kurieni kādā situācijā doties, jo izpratne par situāciju cilvēkiem var būt dažāda, tāpat kā mērķi, kurus raķetes mēģina sasniegt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir vajadzīgs sagatavoties šīm pāris dienām un būt gataviem uzklausīt, un saņemt turpmākās instrukcijas, jo, novērtējot apstākļus, mēs arī lemsim par to, kurus rajonus un iedzīvotājus būs nepieciešams evakuēt. Jāņem arī vērā, ka daļa iedzīvotāju tiks mobilizēti, kas nav zemessardzē vai rezerves spēkos, bet atbilst likuma prasībām, tie tiks pakļauti mobilizācijai. Detalizētas instrukcijas neplānojam un nespējam tagad iedot.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.