“Pilnīgs trauksmes zvans!” Pūpols asi kritizē būvniecības haosu Mūkusalas promenādē 0
Diskusijas par Mūkusalas promenādes būvniecības kvalitāti atklāj nopietnas problēmas gan projektēšanā, gan izpildē, un situācija tiek raksturota kā būtisks brīdinājums nākotnei. Kā TV24 raidījumā “Nacionālais interešu klubs” norāda Ansis Pūpols, žurnālists, producents, Rīgas domes deputāts (NA), būvniecības procesā konstatēto defektu saraksts ir plašs un neaprobežojas tikai ar betona problēmām. Tika konstatētas arī citas nepilnības, tostarp bojājumi pontonos, problēmas ar kāpnēm, kur uzkrājas ledus, kā arī dažādi defekti veloceliņā un citos infrastruktūras elementos, kas liecina par sistemātiskām kļūdām projektā un izpildē.
Viņš uzsver, ka šādas situācijas var rasties jebkurā jomā, jo kļūdas un pārkāpumus pilnībā izslēgt nav iespējams, taču šajā gadījumā problēmu apjoms liecina par daudz dziļākām nepilnībām.
Viens no būtiskākajiem faktoriem bijis laika spiediens – projekts bija jāpabeidz līdz noteiktam termiņam, kas saistīts ar finansējuma nosacījumiem, un tas radījis situāciju, kurā darbi tika veikti steigā.
Papildu sarežģījumus radīja arī projektu vadības maiņa, kad atbildīgie speciālisti mainījās, kas varēja ietekmēt darba kvalitāti un kontroli.
Vienlaikus tiek norādīts, ka, neskatoties uz termiņu spiedienu, no pieredzējuša būvnieka tika sagaidīta augstāka kvalitāte un spēja nepieļaut elementāras kļūdas. Tas, ka šādas nepilnības tomēr radušās, liecina par nepietiekamu uzraudzību un paviršību.
Pūpols šo situāciju raksturo kā skaidru signālu, ka no pieļautajām kļūdām ir jāizdara secinājumi un jāuzlabo gan procesu vadība, gan kvalitātes kontrole, lai līdzīgas problēmas nākotnē neatkārtotos.



