Foto – Valda Madalāne

Uzbur sev sniegputeni! 4 dažādas tamborētas sniegpārsliņas + tehniskie zīmējumi 7

Tamboradata, nedaudz baltu diegu un čaklas rokas vienā vakarā var radīt pamatīgu sniegputeni. Iestīvinātas sniegpārsliņas kļūst par eglītes rotājumu vai apģērba aplikācijām.

Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Lasīt citas ziņas

Sākumā gandrīz visas sniegpārsliņas tamborē vienādi. Vispirms no 6 gaisa cilpiņām izveido pīnīti. Tās abus galus savieno ar saistījuma (savienojuma) valdziņu, izveidojot aplīti. Tad tamborē 1. apli – 12 īsos stabiņus. Nākamos apļus katrai sniegpārsliņai tamborē atšķirīgi pēc tehniskā zīmējuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

1.sniegpārsliņa. Šai sniegpārsliņai arī 2. aplī tamborē īsos stabiņus, bet nu jau tie ir 24. Pabeidz ar savienojuma valdziņu.

Tamborē 3. apli – 1 gaisa cilpiņa, 1 īsais stabiņš, 5 gaisa cilpiņas. Katrs nākamais motīvs – 2 īsie stabiņi un 5 gaisa cilpiņas. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Foto – Valda Madalāne

Tamborē 4. apli – 2 īsie stabiņi, 3 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 3 gaisa cilpiņas. Motīvu atkārto. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Tamborē pēdējo, 5. apli – 2 īsie stabiņi savienoti kūlītī, 3 gaisa cilpiņas, kūlītis no 2 stabiņiem ar vienu apmetumu, mezgliņš no 3 gaisa cilpiņām, 3 gaisa cilpiņas, kūlītis no 2 stabiņiem ar diviem apmetumiem, mezgliņš no 3 gaisa cilpiņām, atkal 3 gaisa cilpiņas, kūlītis no 2 stabiņiem ar vienu apmetumu, mezgliņš no 3 gaisa cilpiņām, 3 gaisa cilpiņas. Motīvu atkārto. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

2.sniegpārsliņa. Tamborē 2. apli – 2 stabiņi ar vienu apmetumu un 3 gaisa cilpiņas. Motīvu atkārto. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Foto – Valda Madalāne

Tamborē 3. apli – 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 1 gaisa cilpiņa, vēl 1 stabiņš ar vienu apmetumu un 3 gaisa cilpiņas. Motīvu atkārto. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Tamborē pēdējo, 4. apli – ar savienojuma valdziņu nonāk iepriekšējā apļa gaisa cilpiņā. Atbilstīgi tehniskajam zīmējumam uztamborē 3 gaisa cilpiņas un veido kūlīti kopā ar 1 stabiņu ar vienu apmetumu, kūlīti beidz ar mezgliņu no 3 gaisa cilpiņām. Uztamborē 5 gaisa cilpiņas, veido kūlīti no 2 stabiņiem ar diviem apmetumiem un tūliņ pat – vēl vienu tādu pašu kūlīti, abus kūlīšus beidz ar mezgliņu no 3 gaisa cilpiņām. Seko 5 gaisa cilpiņas, un viss motīvs atkārtojas ar kūlīti no 2 stabiņiem un mezgliņu no 3 gaisa cilpiņām.

! Katriem trim kūlīšiem ir kopīga pamatne, un jāielāgo, no kuras cilpiņas tamborē katra kūlīša pamatni.

3.sniegpārsliņa. Tamborē 2. apli – 3 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 2 gaisa cilpiņas. Jaunu motīvu sāk ar 2 stabiņiem ar vienu apmetumu. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Foto – Valda Madalāne

Tamborē 3. apli – 3 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 1 gaisa cilpiņa, 2 stabiņi ar vienu apmetumu un 3 gaisa cilpiņas. Jauns motīvs sākas ar 2 stabiņiem ar vienu apmetumu. Apli beidz ar saistījuma valdziņiem.

Tamborē 4. apli – 3 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 2 gaisa cilpiņas 2 stabiņi ar vienu apmetumu, 5 gaisa cilpiņas. Jauns motīvs sākas ar 2 stabiņiem ar vienu apmetumu. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Tamborē 5. apli – 3 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, 2 gaisa cilpiņas, 2 stabiņi ar vienu apmetumu, 2 gaisa cilpiņas, 2 stabiņi ar vienu apmetumu, 5 gaisa cilpiņas. Jauns motīvs sākas ar 2 stabiņiem ar vienu apmetumu. Apli beidz ar saistījuma valdziņu.

Tamborē pēdējo, 6. apli – 3 gaisa cilpiņas, 1 stabiņš ar vienu apmetumu, mezgliņš no 3 gaisa cilpiņām, taču to nostiprina nevis ar savienojuma valdziņu, bet ar īso stabiņu. Turpina ar 2 gaisa cilpiņām, 2 stabiņiem ar vienu apmetumu un mezgliņu, kas tamborēts tāpat kā iepriekšējais. Atkal 2 gaisa cilpiņas, 2 stabiņi ar vienu apmetumu, mezgliņš, 3 gaisa cilpiņas, 1 īsais stabiņš un 3 gaisa cilpiņas. Nākamo motīvu sāk ar 2 stabiņiem ar vienu apmetumu un mezgliņu no 3 gaisa cilpiņām, kas nostiprināts ar īsto stabiņu. Apli beidz ar savienojuma valdziņu.

Foto – Valda Madalāne

4.sniegpārsliņa. Šai sniegpārsliņai 1. aplis atšķiras – 3 gaisa cilpiņas, 2 stabiņi ar vienu apmetumu, 1 gaisa cilpiņa. Katrs nākamais motīvs – 3 stabiņi ar vienu apmetumu un 1 gaisa cilpiņa. Apli beidz ar savienojuma valdziņu.

Tamborē pēdējo, 2. apli – veido kūlīti no 4 gaisa cilpiņām un 2 stabiņiem ar diviem apmetumiem, virs kūlīša veido 3 mezgliņus. Katrs no tiem ir no 3 gaisa cilpiņām, kas nostiprinātas nevis ar savienojuma valdziņu, bet ar īso stabiņu. Pēc 7 gaisa cilpiņām seko nākamais motīvs.

– gaisa cilpiņa

– pusstabiņš

– īsais stabiņš

– saistījuma valdziņš

– stabiņš ar vienu apmetumu (vienkāršais stabiņš)

– stabiņš ar diviem apmetumiem (divkāršais stabiņš)

– kūlītis (iesvītrotā daļa vērsta pret cilpiņu, no kuras to tamborē)

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. Pirmie pavasara darbi peoniju dobē – ar ko sākt?
Iepazīsti Latvijas lieliskākos meistarus
Priežu dzīvžogs: principi, to veidojot
Atvadas no pēdējā ķirbja. Garda un sātīga biezzupiņa
Vai ir taisnība, ka ar vienu raķeti Krievija var “noslaucīt” vairākas valstis? Slaidiņš par krievu kodolarsenāla jaudu
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
“Vairāk guļu un sēžu, ārā netieku…” Izcilā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova nesūdzas par savām likstām, tomēr balsī jaušams izmisums
Vai mūsu laikos Ķīnas robeža varētu būt pie Zilupes? “Ķīnas lienošā okupācija ir sākusies, pie tā ir arī vainīgas sievietes!”
VIDEO. Smieties vai lamāties? Karavāna, kas ved krievu kaujas tehniku uz Ukrainu, pārsteidz garāmbraucējus
Lasīt citas ziņas
PATA speciālisti: Trīs soļi terases izbūvei
FOTO. Dārznieku triki, lai puķzirņi ziedētu visu vasaru
ātri pagatavot izcilu siera kūku?
VIDEO. “Tas viens lielākais leca uzreiz sejā…” pastnieku pamatīgi sakož agresīvi suņi, saimniece brīnās, kāpēc joprojām nav piegādāta pensija
Pētām likumus! Vai pilsētas īpašumu drīkstēs apgādāt ar elektrību, kas saražota lauku īpašumā?
Zeltainas kuskusa kotletītes: garšīgi, sātīgi un bez gaļas
Nenokārtojot obligāto valsts valodas prasmes pārbaudi, Krievijas pilsoņus varēs arī piespiedu kārtā nogādāt uz robežu
“Normālais” stereotips par darbiniekiem – vecums. Kvalifikācija ir, pieredze ir un ir cilvēkam gadi.. Vai pieņemt jaunāko?
Māris Antonevičs: Psiholoģiskie ieroči strādā, bet ir blefs. Putina vājprāts ar gatavību sarīkot trešo pasaules karu ir uzspēlēts
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
FOTO. “Grīdas lupata uz galvas!” Elīna Didrihsone tiek pie “sirmiem matiem”, vīrs un fani pamatīgi izbrīnīti
FOTO, VIDEO. Izskatīgā latviešu aktrise Lelde Dreimane pastāsta, kāpēc izlēma piedalīties erotiskā fotosesijā vīriešu žurnālā
Austrālija tik ļoti mīl savus ķengurus, ka ikgadējā kvota to izšaušanai ir – daudzi miljoni
FOTO. Jaunais “Škoda Vagonka” elektrovilciens kritis grafiti zīmētāju nežēlastībā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Latgalē kāds “veikls” policists par samaksu iedzīvotājiem nodrošinājis piekļuvi aizliegtām TV programmām
20:09
Vai esam sociālās katastrofas priekšā? Dziļās renovācijas var būtiski pagarināt ēku dzīvildzi
19:58
Skotijas jaunais premjers, musulmanis Humza Jusufs, nodevis amata zvērestu
19:57