Eurofighter
Eurofighter
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Vācija plāno iegādāties 93 iznīcinātājus “Eurofighter” un 45 “F-18s” 1

Pievieno LA.LV

Vācija nolūkā nomainīt esošo kara aviācijas floti plāno iegādāties 93 “Eurofighter 2000 Typhoon” un 45 ASV ražotos iznīcinātājus “F-18s”, otrdien paziņojusi aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karenbauere.

Kokteilis
14 lietas, ko tu noteikti dari salonā, bet tās slepeni kaitina tavu frizieri
Horoskopi no 27. aprīļa līdz 3. maijam. Šonedēļ īpaši svarīgi būs saudzēt savus spēkus un neuzņemties citu cilvēku problēmu risināšanu
Kokteilis
Liktenīga tikšanās tuvojas: šīs divas zodiaka zīmes drīz satiks cilvēku, kurš mainīs viņu dzīvi
Lasīt citas ziņas

Izskanot arvien skaļākai kritikai par viņas lēmumu iepirkt arī ASV lidmašīnas, ministre sarunā ar laikrakstu “Sueddeutsche Zeitung” norādījusi, ka “F-18s” apmierina NATO prasības.

Lai atteiktos no šobrīd Vācijas Gaisa spēku (“Luftwaffe”) bruņojumā esošajiem “Tornado”, jaunajiem lidaparātiem jāspēj nodrošināt zināmas iespējas, un šobrīd vienīgi ASV ražotāji piedāvā lidmašīnas, kas spēj nest kodolieročus, uzsvērusi ministre.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī vēstulē Bundestāga Aizsardzības komitejai Krampa-Karenbauere norādījusi, ka “Boeing” ražotās lidmašīnas ļaus Vācijai izpildīt savas saistības pret NATO, jo “F-18s” spēj nest ASV kodolgalviņas.

Šobrīd “Tornado” ir vienīgās starp “Luftwaffe” bruņojumā esošajām lidmašīnām, kas sertificētas kodolieroču izmantošanai.

Tomēr vienlaikus ministre uzsvērusi, ka “Luftwaffe” mugurkaulu veidos iznīcinātāji “Eurofighter”.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.