Vai sabiedrībai jāzina, kā tiek plānota valsts robežas aizsardzība? Atbild jaunais Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs 11

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Vai sabiedrībai ir jāzina kādi militārās pretmobilitātes pasākumi tiek realizēti uz valsts robežas? Uz jautājumu TV24 raidījumā “Ziņu TOP” atbild valdības apstiprinātais jaunais Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Aivars Puriņš, kurš amata pienākumus sāks pildīt pirmdien, 29. aprīlī.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Noteikti sabiedrībai ir jāzina, ka mīnas ir un mīnas būs, un, ka mīnas ir neatņemama sastāvdaļa. Protams, detaļas, kur un kā izvietos, kļūst par operacionālu un kaujas noslēpums,” norāda A. Puriņš, kurš līdz šim pildījis Valsts prezidenta padomnieka nacionālās drošības jautājumos un Nacionālās drošības padomes sekretāra pienākumus.

A. Puriņš informē, ka, kā jau vairākkārt teikts, šī brīža situācijā nekādas kājinieku mīnas pie Latvijas austrumu robežas šobrīd neprasa izvietot. “Tām mīnām ir jābūt un tām jāstāv “pa rokai” – viegli pieejamā veidā karavīriem, kuri viegli un ātri var tās izvietot, lai veidotu pretmobilitātes pozīcijas,” norāda jaunais AM valsts sekretārs, uzsverot, ka ikdienā šādu mīnu izvietošana pierobežā nav nepieciešama un nav pamata arī apšaubīt Latvijas armijas kompetenci, kādi līdzekļi nepieciešami valsts aizsardzībai. Pastāv dažādu sauszemes mīnu versijas, kas paredzētas dažādiem nolūkiem un tās ir neatņemama sastāvdaļa aizsardzības pozīciju kaujām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktualitātes Latvijā un pasaulē izzini kopā ar politikas veidotājiem un nozares ekspertiem raidījumā “Ziņu TOP” katru darba dienu tiešraidē pl. 16:30 TV24 ēterā vai portālā LA.lv!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.