Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Vai un kā iespējams uzzināt kādas personas deklarēto dzīvesvietas adresi? 12

Vai vispār ir iespējams uzzināt cita cilvēka dzīvesvietas deklarēto adresi? Tas var būt ļoti nepieciešams, piemēram, iesniedzot prasības pieteikumu tiesā, kur ir svarīgi precīzi norādīt atbildētāja adresi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Lasīt citas ziņas

Nepareizi norādīta adrese var kļūt par pamatojumu izpildu raksta izsniegšanas atteikšanai. Kā ātri un viegli uzzināt, vai cilvēks ir deklarēts konkrētajā adresē?

Atbilde uz šo jautājumu atrodama Rīgas Šķīrējtiesas skaidrojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā norādīts, ka mūsdienās pastāv iespēja, kura nav zināma visiem. Jebkurš cilvēks, iestāde vai uzņēmums var bez maksas, elektroniski pārliecināties par fiziskās personas norādītās adreses pareizību.

Eksistē bezmaksas e-pakalpojums “Personas deklarētās norādītās adreses pārbaude”. Ierakstot personas kodu un personas deklarētās dzīvesvietas adresi, e-pakalpojums dod iespēju veikt bezmaksas pārbaudi – vai personas sniegtā informācija par tās dzīvesvietu sakrīt ar Iedzīvotāju reģistrā ierakstīto personas deklarētās dzīvesvietas adresi. Šādā veidā jebkurš tiešsaistē var pārbaudīt vai persona savu dzīvesvietas adresi ir norādījusi korekti, ka arī vai persona nav mainījusi deklarēto adresi pēdējā laikā.

Šāds risinājums ļaus saglabāt nepieciešamo drošības līmeni – iegūsiet aktuālu informāciju no Iedzīvotāju reģistra tiešsaistē bez kavēšanas.

Nezinot personas kodu un iespējamo adresi gan to nebūs iespējams uzzināt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.