Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Vai vakcinācijas aptvere Latgalē ir uzlabojusies? Situāciju skaidro Līga Kozlovska 25

Pirms vairākām nedēļām dažādas nevalstiskās organizācijas un mediķi aicināja cilvēkus Latgalē, kur līdz šim vakcinācijas aptvere pret Covid-19 bijusi viszemākā, vakcinēties. Kāda situācija saistībā ar vakcinēšanos šobrīd ir Latgalē?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Lasīt citas ziņas

“Ja vēl pāris mēnešus atpakaļ mēs runājām, ka Latgale vakcinācijas aptveres ziņā ir ļoti zemā līmenī, bija tie 23% sākumā, tad tagad jau šeit mums ir līdzīgi kā Latvijā – 61,4% ir uzsākuši vismaz pirmo poti, kas nozīmē, ka viņi arī pabeigs līdz gada beigām šo otro poti,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Viņa stāsta, ka ļoti daudz senioru tiek uzrunāti no pašvaldībām, no nevalstiskām organizācijām, un daudz darba ir arī ģimenes ārstiem. Taču ģimenes ārstu, kuri nodarbojas ar vakcinēšanu, resursi nav pietiekoši.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs patreiz ļoti vakcinējam, jāsaka, seniorus un pacientus ar hroniskām slimībām ar trešajām devām, jo tie, kas ir iesākuši šo vakcinācijas procesu, viņu izpratne par vakcinācijas nozīmi ir tiešām apbrīnojami laba. Un tas mums arī no vienas puses palīdz, bet no otras puses mums nav vietiņas.

Piemēram, manā praksē 2-3 nedēļas uz priekšu ir pieteikušies cilvēki sevišķi uz balstvakcīnām, un tas nozīmē, ka pirmajām vakcīnām, kas ir vissvarīgākās, mums vienkārši fiziski nav vietiņas, kur šos cilvēkus ielikt,” Kozlovska atzīst.

Vakcinācijas veicināšanā no pašvaldības šobrīd ir dažādas darba atbalsta formas – 2/3 no ģimenes ārstiem vakcinē un strādā paši, savukārt 1/3 daļa nosūta sarakstus pašvaldībām, sociālajiem dienestiem un citreiz arī kultūras darbiniekiem, kas apzvana seniorus, mēģinot palīdzēt viņiem nokļūt līdz ģimenes ārstam vai vakcinācijas kabinetam.

“Tāpat vēl viena forma, kuru arī atbalsta pašvaldība, ir šie autoveikali – līdz ar autoveikaliem brauc mobilā brigāde un savakcinē cilvēkus uz vietas,” informē Kozlovska.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.