Laukos
Tehnika

VTUA divām autoskolām aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: VTUA

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) divām autoskolām – “Autoskolai Metro” Preiļos un “Autoskolai “Impērija”” Jēkabpilī, Krāslavā, Preiļos un Daugavpilī – vismaz uz gadu aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus, liecina informācija aģentūras mājaslapā.

VTUA Mācību karšu izsniegšanas un atņemšanas komisija, konstatējot iesniegtajos dokumentos pretrunas un neatbilstības prasībām, kā arī, pārbaudot iesniegtās sūdzības par dokumentu autentiskumu, atņēmusi vadītāju mācību kartes minētajām iestādēm TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

Savukārt jaunas mācību kartes atteiktas “Autoskola Metro” Krāslavā un Daugavpilī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

VTUA anulējusi arī visas mācību grupas minētajām autoskolām, kuras atradās apmācības procesā, atbilstoši atņemtajām mācību kartēm.

Aģentūrā atgādina, lai kārtotu eksāmenus TR1 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanai, attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktiskā pieredze ir apgūstāma pašmācības ceļā, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām.

Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tās jāapgūst traktortehnikas vadītāju izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīviem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

Pirms autoskolas izvēles un apmācības sākšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra aicina topošos traktortehnikas vadītājus iepazīties ar Atvērto datu portālā pieejamo informāciju par Traktortehnikas vadītāju izglītības iestādēm, kurām ir izsniegtas traktortehnikas vadītāju mācību kartes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas 1
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Tas izklausās pēc tāda valsts reketa.” Pārtikas ražotāji satraukti par iecerētajām izmaiņām Dabas resursu nodokļa piemērošanā
3 dienas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 21
Intervija 12 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Kāpēc pēc 10 gadiem Latvijā tālbraucēju vairs nebūs? Fortūnas džentlmeņi atgriežas mājās
6 minūtes
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
2 stundas