Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

Vēl tikai šodien klātienē var pieteikties studijām Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē Jelgavā 1

18. jūlijā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) sāka jauno bakalaura un maģistra studentu pieteikumu pieņemšanu uzņemšanas konkursam klātienē Jelgavas pilī. Biežākās studiju izvēles pirmajās uzņemšanas dienās nav pārsteidzošas un ir tipiskas jau vismaz desmitgadi. Visvairāk pieteikumu pamatstudijās pēc pirmās dienas saņemts programmā “Veterinārmedicīna”, kas tāda ir vienīgā Latvijā, bet savukārt augstākā līmeņa studijās lielākais pieteikumu skaits vērojams programmā “Projektu vadība”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

LBTU ir viena no četrām zinātnes universitātēm Latvijā un īsteno studijas biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs. Studētgribētājiem pieejamas 23 pamatstudiju jeb bakalaura programmas un 16 augstākā līmeņa jeb maģistra programmas, kurās turpināsies uzņemšana līdz 24. jūlijam.

Pamatstudiju pieteikumu pieņemšana tiek organizēta vienotajā 11 augstskolu sistēmā, izmantojot e-pakalpojumu. Tajā elektroniskā pieteikšanās sākās jau 14. jūlijā, bet būtiskāka studētgribētāju aktivitāte pieaugusi līdz ar klātienes uzņemšanas sākumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noslēdzoties pirmajai klātienes pieteikumu pieņemšanas dienai vienotajā sistēmā kopumā reģistrēti 4005 studētgribētāju apstiprināti pieteikumi. LBTU studiju programmas tajos minētas 1439 reizes dažādās prioritātēs, starp kurām 364 bija pirmās prioritātes pieteikumi. Studiju programma “Veterinārmedicīna” pieteikumos minēta 140 reizes un tajā saņemti 52 pirmās prioritātes pieteikumi. Kā otra populārākā pamatstudiju programma ir “Mežinženieris”, kas pieteikumos minēta 125 reizes un saņēmusi 41 pirmās prioritātes pieteikumu. Savukārt par trešo populārāko pamatstudiju programmu pirmo reizi pēc pirmās dienas kļuvusi “Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai”, kurā studē programmēšanas inženieri. Šī programma pieteikumos minēta 118 reizes un saņēmusi 32 pirmās prioritātes pieteikumus.

Pieteikumu pieņemšana LBTU augstākā līmeņa studijās sākās 18. jūlijā, un dienas laikā saņemti 112 pieteikumi. Studiju programmā “Projektu vadība” saņemti 20 pieteikumi, kam seko “Pārtikas zinātne” ar 15 pieteikumiem. Populārāko studiju izvēļu vidū šogad arī programmas “Informācijas tehnoloģijas” un “Ekonomika”, kurās katrā saņemts 12 pieteikumu. Elektroniskā reģistrēšanās pieejama LBTU absolventiem, kuriem ir pieejas dati LAIS, bet citu augstskolu absolventiem pieteikums jāiesniedz klātienē Jelgavas pilī līdz 24. jūlijam.

Kopumā studētgribētājiem LBTU uzņemšanas konkursā  pieejamas 795 valsts finansētas pamatstudiju vietas un 295 valsts finansētas augstākā līmeņa studiju vietas.

Detalizēta informācija par uzņemšanu LBTU.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.