Ūdens Venēcijā

FOTO. Venēcija uzsāk cīņu ar masu tūrismu – tiek ieviestas “ieejas” biļetes. Tās pārbaudīs īpaši inspektori 21

Cīnoties ar masu tūrismu, Venēcijā no ceturtdienas ieviestas dienas biļetes. Jaunā sistēma paredz iekasēt maksu no tūristiem, kuri vēlas iebraukt vēsturiskajā Itālijas pilsētā uz vienu dienu, un šī sistēma ir pirmā pasaulē, kas paredzēta, lai mazinātu masveida tūrisma spiedienu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Apmeklētājiem, kas iebrauc UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā pilsētā uz dienu, būs jāpērk piecu eiro biļete, un inspektori veiks pārbaudes uz vietas galvenajos iebraukšanas punktos.

Venēcija, kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pilsētām pasaulē, ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, taču lielais apmeklētāju skaits rada pamatīgu slogu pilsētai un tās iedzīvotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Venēcija. Ūdens pametis pilsētas kanālus.

Izmēģinājuma periodā vienas dienas biļetes būs nepieciešamas tikai 29 noslogotākajās dienās 2024.gadā, galvenokārt nedēļas nogalēs no maija līdz jūlijam. Mērķis ir pārliecināt vienas dienas ceļotājus apmeklēt Venēciju klusākos periodos.

“Mērķis ir atrast jaunu līdzsvaru starp tūrismu un pilsētu, un tās iedzīvotājiem,” aģentūrai AFP sacīja vietējā amatpersona.

Tūristu iecienītie galamērķi visā pasaulē cīnās ar masveida tūristu pieplūdumu, kas veicina vietējo ekonomiku, bet nomāc vietējās kopienas un riskē sabojāt trauslās ekosistēmas un vēsturiskās vietas.

Venēcija, kas atrodas uz vairāk nekā 100 nelielām salām un saliņām Itālijas ziemeļaustrumos, 1987.gadā tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Plūdi Venēcijā

Noslogotākajos periodos Venēcijas vēsturiskajā centrā nakšņo 100 000 tūristu, kas ir divreiz vairāk nekā 50 000 vietējo iedzīvotāju. Vēl desmitiem tūkstošu cilvēku ierodas pilsētā uz vienu dienu, bieži vien no kruīza kuģiem.

Pagājušajā gadā UNESCO draudēja iekļaut Venēciju apdraudētā mantojuma sarakstā, kā iemeslu minot masveida tūrismu, kā arī klimata pārmaiņu izraisīto ūdens līmeņa paaugstināšanos lagūnā. Venēcija izvairījās no šī soļa tikai pēc tam, kad vietējās varasiestādes piekrita jaunajai biļešu sistēmai.

Par šo ideju tika ilgi diskutēts, bet tā vairākkārt tika atlikta, jo pastāvēja bažas, ka tā nopietni samazinās ieņēmumus no tūrisma un apdraudēs pārvietošanās brīvību.

Venēcijas mērs Luidži Brugnaro atzina, ka biļetes ir eksperiments, un amatpersonas nav pilnībā pārliecinātas, kā šī sistēma darbosies.

Reklāma
Reklāma

Mēneša sākumā Brugnaro žurnālistiem sacīja, ka jaunā sistēma tiks kontrolēta, bet ne pārlieku stingri, un rindas neveidosies. Apmeklētāji tiek aicināti biļetes iegādāties iepriekš tiešsaistē, taču tās varēs nopirkt arī pēc ierašanā Venēcijā.

Jauna biļešu kase izveidota laukumā pretī Santa Lucčijas dzelzceļa stacijai, kas ir galvenais iebraukšanas punkts pilsētā. Kontrolieri veiks izlases veida pārbaudes. Pārkāpējiem paredzēti sodi no 50 līdz 300 eiro.

No jaunajām biļetēm ir atbrīvoti tūristi, kas uzturas Venēcijā ilgāk par vienu dienu un jau maksā nodokli par nakšņošanu, kā arī tie, kas ierodas no plkst.16 līdz plkst.8.30, nepilngadīgie līdz 14 gadu vecumam un invalīdi.

Pagaidām dienas biļešu skaits nav ierobežots.

Venēciju skāruši spēcīgākie plūdi pusgadsimta laikā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.