Aktrise Ausma Kantāne-Ziedone dažādos savas dzīves laikos

VIDEO: Aktrise Ausma Kantāne-Ziedone: “Nav svarīgi, vai viņš ir profesors vai sētnieks – es tādā veidā nešķiroju cilvēkus!” 14

Pirms nedēļas, 10.novembrī talantīgā latviešu aktrise un dzejnieka Imanta Ziedoņa mīļotā sieva Ausma Kantāne-Ziedone atzīmēja savu 80.dzimšanas dienu. Pie viņas viesojās LTV Ziņu dienests un žurnāliste Ieva Strazdiņa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Viesus aktrise sagaidīja dārzā, kurā saimnieko kopā ar savu ilggadējo draudzeni, ārsti un dzemdību speciālisti Ingrīdu Circeni. Aktrise gan smejas, ka neuzskata šo jubileju par kaut ko īpašu – cipars kā cipars, esot arī daudz interesantāki cipari, ko svinēt.

Atbildot uz jautājumu, kā viņai klājas, aktrise smejas: “Nevaru teikt, neviens neticēs! Ļoti labi klājas!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktrisei arī kāds īpašs stāsts par dāvanām, ko tradicionāli citi viņai dāvinājuši dzimšanas dienās.

Ausma atceras, ka kādreiz krustmāte viņai bija uzdāvinājusi no ādas darinātu lācīti, kurš bēgļu laikā izkritis viņai no ratiem un pazudis. Pēc tam nebija līdzekļu, par ko iegādāties jaunas rotaļlietas.

“Un tad man bija malkas pagale – uzzīmēju acītes, uzliku mazu cepurīti un tā man bija lelle! Līdz satiku Imantu (savu vīru, dzejnieku – Imantu Ziedoni – red.) un viņš man nopirka pirmo lāci, bet tad jau man bija 22 gadi.”

Tā arī aizsākusies tradīcija, ka Ausmai dzimšanas dienā dāvina lāčus. Beigu beigās, kopā esot sakrājusies vairāk nekā 100 lāču kolekcija.

Žurnāliste Ieva Strazdiņa teic, ka viņai, sarunājoties ar aktrisi esot radies priekšstats, ka viņa ir cilvēks, kam “deg acis” un dzīvē pēc šī principa viņa izvēlas sev blakus redzēt tādus pašus cilvēkus.

Aktrise tam piekrīt un saka: “Man nav svarīgi, ko viņš dara. Man pilnīgi nav svarīgi, vai viņš ir profesors vai sētnieks – es tādā veidā cilvēkus nešķiroju!”.

Arī par šā brīža situāciju saistībā ar Covid-19 un vakcinēšanos Ausmai ir savs vārds sakāms. “Visockim bija tādi vārdi – es ciešu no savas tautas nepilnības!

Un tagad, runājot par vakcināciju, es gribu citēt Visocki,” – smejas aktrise un teic, ka nesen satikusi kādu cilvēku, kurš neesot vakcinējies, atbildot uz jautājumu, kāpēc nav, viņš jūtoties vesels.

“Nu, ko lai dara ar tādiem cilvēkiem? Es viņam saku – lai Dievs stāv jums klāt, viņš man saka – paldies! Viņš nevakcinējas, tātad, viņam jānovēl ir Dieva laime…” – saka aktrise.

Sarunu ar aktrisi Ausmu Kantāni-Ziedoni skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.