Aktrise Ausma Kantāne-Ziedone dažādos savas dzīves laikos

VIDEO. Vai nu kafejnīca vai vizināšana ar motociklu: aktrise Ausma Kantāne atceras iepazīšanos ar mīļoto Imantu Ziedoni 7

Aktrise Ausma Kantāne satika dzejnieku Imantu Ziedoni, kad abiem Padomju laikos bija jābrauc pa kolhoziem uzstāties vietējiem iedzīvotājiem. Viņa jutās neērti, ka ir tik jauna un nepieredzējusi, bet tāpat saņēmās drosmi un deklamēja viņa dzeju.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Pēc priekšnesuma viņš pienācis klāt pie meitenes un izteicis komplimentu par to, kā lasījusi viņa dzeju.

Ziedonis uzreiz piedāvājis divus variantus – vai nu aizvest Ausmu uz kafejnīcu vai izvizināt ar motociklu: “Es teicu, ka gribu pavizināties ar motociklu. Tā mēs nobraucām 47 gadus,” – viesojoties TV raidījumā “Pasaki to skaļi”, romantisko iepazīšanās stāstu ar dzejnieku atklāj Ausma Ziedone-Kantāne.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kopā ar Imantu Ziedoni pēc viņa operācijas 1991. gadā Čikāgas universitātes slimnīcā, ASV.
Foto no Ausmas Kantānes-Ziedones krājuma

Kantāne stāsta, ka tā nav bijusi mīlestība no pirmā acu skatiena – nebija tā, ka atnāca, ieraudzīja un uzvarēja.

Ziedonis vienkārši esot ieraudzījis, ka viņi ir “divi un abi”. Aktrise apliecina, ka pēc pirmā zvana pirms randiņa vienkārši bijusi sajūta, ka tas ir viņas cilvēks, ar ko bijusi kopā jau sen.

Tikpat neparasts bijis arī Imanta bildinājums: “Viņš ienāca mājās un iecirta stenderē cirvīti. Ar vienu sitienu. Viņš iezīmēja, ka te būs tā vieta, no kurienes viņš ņems to meiteni. Es uzreiz sapratu, ko tas nozīmē. Mamma arī. Visi saprata. Tas cirvis te paliks, bet tā meita gan nē.”

Vairāk skaties šajā video:

Visu raidījumu “Pasaki to skaļi,” kurā tiksies divas sirdsdraudzenes Ausma Ziedone–Kantāne un Ingrīda Circene, kanālā 360TV varēs noskatīties šovakar, 3. novembrī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.