“Bruins” hokejista Torija Kruga (no kreisās) sadursme ar “Blues” spēlētāju Robertu Tomasu.

Ar rakstura uzvaru pirmdien Stenlija kausa izcīņas finālsēriju sāka Bostonas “Bruins” komanda, kas atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) pieveica Sentluisas “Blues” vienību.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Bostonā notikušajā mačā rezultātu astotajā minūtē no tuvas distances atklāja “Blues” hokejists Breidens Šens, bet otrā perioda pirmajā minūtē Vladimirs Tarasenko viesu pārsvaru dubultoja (2:0).

“Bruins” uzreiz sāka pakaļdzīšanos, jo pēc minūtes un 16 sekundēm Konors Kliftons ātru uzbrukumu noslēdza ar ripas raidīšanu tukšos vārtos, savukārt perioda 13.minūtē Čārlzs Makavojs realizēja vairākumu, panākdams neizšķirtu (2:2).

Uzvaras kauss par labu “lāčiem” nosliecās trešajā trešdaļā, kad Noels Ačiāri vārtu priekšā izcīnīja ripu un atdeva to Šonam Kurali, kurš panāca 3:2, bet punktu cīņai pielika Breds Maršāns, kurš nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām raidīja ripu tukšos vārtos, nodrošinot uzvaru ar 4:2.

Sērija ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām. Otrais mačs trešdien atkal notiks Bostonā.

“Bruins” ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem. Savukārt “Blues” Stenlija kausa finālā atgriezusies pēc 49 gadu pārtraukuma un tīko pēc savas pirmās trofejas.

“Blues” ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas “Capitals”, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas “Golden Knights”, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.