Sieviete atzīst, ka visvairāk karadarbības laikā bijis bail par bērniem.
Sieviete atzīst, ka visvairāk karadarbības laikā bijis bail par bērniem.
Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. “Ceļš ir grūts, ilgu laiku ir jāiet ar kājām…”: māmiņas ar bērniem izkļuvušas no kara plosītās Ukrainas un sasniegušas Latviju 0

Kā ziņots Latvijas televīzijas veidotajā sižetā, jau vismaz 500 bēgļu no Ukrainas ir ieradušies Latvijā. Vairākās Latvijas pilsētās tiek sniegta pajumte šiem cilvēkiem. Arī rīdziniece Jolanta Kublinska devusi šādu iespēju divām ģimenēm – māmiņām un pieciem bērniem.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Vita nāk no Ivanofrankivskas apgabala Ukrainas rietumos, salīdzinoši netālu no Slovākijas un Polijas robežas. Tomēr arī šai sievietei ceļš ar diviem bērniem bijis grūts.

“Sākumā radinieki mūs aizveda līdz robežai, tad mēs kājām gājām kādus 10 kilometrus, mums palaimējās, kad kāds garāmbraucējs piedāvāja mūs paņemt mašīnā un aizvest līdz bēgļu centram,” – stāsta sieviete.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopā ar Vitu no Ukrainas prom devās arī viņas draudzene Lilija ar trim bērniem: “Ceļš ir grūts, ilgu laiku ir jāiet ar kājām, nekur nelaiž, ļoti garas rindas, visur stāv mašīnas. Mēs arī braucām kādu laiku, bet, kad vairs nebija iespējams, gājām kājām.

Bet mēs būtu gājušas kājām kaut vai visu ceļu, cik vien tas būtu nepieciešams, jo citas iespējas jau nebija.”

Abas sievietes stāsta, ka dzimtenē palikusi pārējā ģimene – vecāki, māsas un brāļi.

Lilija teic, ka viņas mamma varbūt būtu gribējusi doties līdzi, tomēr beigās teikusi, ka nevar šādā brīdī atstāt savas mājas, savu zemi.

Bet Vita stāstījusi, ka apgabalā, kur viņa dzīvoja, pagaidām viss vēl bija mierīgi, tomēr blakus rajonos gan esot briesmīgi, jo cilvēki masveidā pamet savas mājas un trīs, četras diennaktis stāv pie robežas, lai tiktu projām. Daudzi cilvēki pat trīs diennaktis ejot kājām, jo grib tikt prom.

Rīdziniece Vita stāsta: “Tā kā man te kādu laiku dzīvoja ukraiņu strādnieki, teicu – varbūt sazināsimies ar to firmu, kur viņi strādāja, labi puiši bija, varbūt ka savas ģimenes grib atgādāt. Un tā arī notika.”

Abas ukraiņu ģimenes atzīst, ka visvairāk bijis bail par bērniem, esot Ukrainā.

Jau ziņots, ka pagājušā ceturtdienā, 24.martā Krievijas karaspēks iebruka Ukrainā un uzsāka bruņotu uzbrukumu. Tiek uzskatīts, ka šā brīža situācija Ukrainā varētu kļūt par Eiropas lielāko bēgļu krīzi šajā gadsimtā.

Vairāk skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI