Latvijā
Novados

VIDEO. Iztraucēs lauku idilli? Vietējie satraukti par poligona “Meža mackeviči” paplašināšanu0


Poligonu “Meža mackeviči” plāno palielināt no 10 ha uz 2000 ha.
Poligonu “Meža mackeviči” plāno palielināt no 10 ha uz 2000 ha.
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “Panorāma” video.

Daugavpils novada Vaboles pagasta iedzīvotājus satraukuši Aizsardzības ministrijas (AM) plāni attīstīt “Meža mackeviču” poligonu. Ministrija gan sola – karavīri būšot labs kaimiņš un poligona paplašināšana pagastam nozīmēs vairāk ieguvumus, nevis neērtības. Kā sadzīvot ar poligonu? Par to vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Poligons “Meža mackeviči” šajā vietā jau darbojas kopš padomju laikiem. Pēc neatkarības atjaunošanas tas uz laiku bija pieklusis, taču tagad AM ar šo vietu saista lielus plānus. Pašlaik poligons aizņem aptuveni 10 ha platību, bet pēc AM iecerētajām izmaiņām tas paplašināsies un sasniegs 2000 ha, pievienojot apkārtējos mežus un zemi jauna pievedceļa izbūvei.

Šos AM jaunumus Vaboles pagasta iedzīvotāji uztvēruši ar bažām. “Tās apmācības katru gadu notiek vairāk un vairāk. Tāpēc ir skaidrs tas, ka arī tehnikas pārvietošanās ir pa ceļam un arī šis trokšņu līmenis,” uzsvēra Vaboles pagasta pārbaldes vadītāja Aina Pabērza.

Lauku idilli vietējo māju iedzīvotājiem jau tagad šajā vietā ik pa laikam satricina šāviņu sprādzieni un trokšņi. Tādēļ arī mājlopi dzīvojot pastāvīgā stresā. Citreiz trokšņi izbiedē arī pašus mājas saimniekus.

“Es pilnīgi apjuku! Un otrā dienā pat caur mājas sienu varēja dzirdēt to spridzināšanu. Un viņi saka, ka mēs trokšņus nedzirdam! Vai viņi mūs uzskata par muļķiem, ka mēs trokšņus nedzirdam?” satraukti stāsta poligona teritorijai tuvumā esošās mājas saimniece Regīna.

Cau Regīnas mājas pagalmu ved īsākais ceļš uz poligonu. Tādējādi militārā tehnika to izdangā, ziņo “Panorāma”. Piedzīvoti arī gadījumi, kad militāristi izbraukā gan ganības, gan laukus.

Saistītie raksti

Zināms, ka armijas mācību laikā poligona teritorija tiks slēgta, bet pārējā laikā būs pieejama ogotājiem un sēņotājiem, kā arī medniekiem. AM mierina, ka troksnis poligonā nebūšot lielāks, kā jau līdz šim. “Tas poligona apjoms, kāds tas tagad ir ieplānots, neļauj stipri būtiski palielināt tos ieroču kalibrus. Tāpēc diez vai iedzīvotāji jutīs starpību,” uzsver AM valsts sekretārs Jānis Garisons.

AM pie viena skaidro, ka jaunas bāzes veidošana nozīmēs reģionam papildus darba vietas un jaunas iespējas uzņēmējiem. Martā plānots rīkot jaunu sabiedrisko apspriešanu par šī militārā poligona paplašināšanu, ņemot vērā pretrunīgos viedokļus. Uz to plānojot ierasties arī AM vadība.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Ārlietu ministrs Rinkēvičs sola no 15.aprīļa atsākt repatriācijas reisus 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pieejamais atbalsts Covid-19 ierobežošanas pasākumiem sasniedzis četrus miljardus eiro
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Martā reitingi uzlabojušies “Saskaņai” un ZZS
2 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 12.maijam
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pieejamais atbalsts Covid-19 ierobežošanas pasākumiem sasniedzis četrus miljardus eiro
2 stundas
GL
Guntis Libeks
Latvijā
Guntis Libeks: Propagandisti žurnālistu ādās?
28 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Bija liels šoks: jaunākā informācija par britu premjera veselības stāvokli
32 minūtes