Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Ja nebūs QR koda, pasažieris no lidostas ārā netiks: Rīgas lidostā plāno ieviest jaunu sistēmu0

FOTO: ZUMA press/Scanpix/LETA

21 dienas laikā jārada epidemioloģiskās uzraudzības elektroniskā anketa – šim nolūkam Satiksmes ministrija drīz izvēlēsies labāko no četrām kompānijām, kas pieteikušās. Tas nozīmē, ka gan ārzemniekiem, gan Latvijas pilsoņiem pēc ierašanās no ārzemēm būs elektroniski jāaizpilda anketa Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un arī Valsts robežsardzes (VR) vajadzībām, vēstīja raidījums “900 sekundes”.

Pasažieru epidemioloģiskās uzraudzības elektroniskās anketas būtība – tiks izveidota interneta lapa, kurā pirms ieceļošanas Latvijā, katram pasažieriem tad būs jānorāda kontaktinformācija, reisa numurs, sēdvietas numurs, personu apliecinošā dokumenta numurs un cita veida informācija, un tad ikvienam tiks piešķirts unikāls QR kods.

”Pasažierim pirms lidostas pamešanas būs jānoskenē QR kods automātiskajos vārtos, kuru viņš būs saņēmis mobilajā tālrunī, e-pastā vai izdrukājis. Ja nebūs QR koda, tālāk netiks. Tad būs jākomunicē ar lidostas pārstāvjiem, palīdzēs veikt šo reģistrāciju,” skaidro VARAM Elektroniskās pārvaldes departamenta direktors Uģis Bisenieks.

Taču, kā Latvijā iebraucošais pasažieris uzzinās par šo prasību aizpildīt epidemioloģiskās uzraudzības anketu speciālā mājaslapā, piemēram, vai tā būs sasaistīta ar biļešu sistēmām, atbildīgā ministrija vēl tik domā.
Saistītie raksti

”Vismaz lidostas pārstāvji apgalvoja, ka tiks veikta komunikācija ar vadošo lidsabiedrību pārstāvjiem, lai informētu par šādiem noteikumiem,” teic VARAM Elektroniskās pārvaldes departamenta direktors.

Ar cerībām uz jauno sistēmu raugās arī Valsts policija (VP), kuras pienākumos ir uzraudzīt, kā vidēji pusotrs tūkstotis cilvēku ievēro pašizolāciju vai karantīnu.

Plašāk raidījuma “900 sekundes” video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.