VIDEO. Jābūt gataviem! “Vagner” kaujinieki no Baltkrievijas vēloties doties “ekskursijā” uz Poliju 170

Pašreizējā “Vagner” algotņu kustība Baltkrievijā nerada tiešu apdraudējumu Latvijai, paziņojumā svētdienas vakarā norādījusi Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).

Reklāma
Reklāma
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro 43
Lasīt citas ziņas

AM uzsver, ka Latvija kopā ar sabiedrotajiem rūpīgi vēro Krievijas privātās militārās kompānijas “Vagner” izvietošanu Baltkrievijā, nepārtraukti tiekot saņemta izlūkošanas informācija un dati par šī grupējuma kustību, tehnisko aprīkojumu un ieročiem, kas ir tā rīcībā.

“Pašreizējā situācija nerada tiešu apdraudējumu Latvijai. Latvijas armija un citas par valsts aizsardzību un drošību atbildīgās institūcijas strādā paaugstinātā režīmā kopš brīža, kad Krievija uzsāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā,” teikts AM paziņojumā, “Latvijas armija sniedz atbalstu robežsardzei uz Latvijas ārējās robežas. Nepieciešamības gadījumā bruņotie spēki ir gatavi operatīvi palielināt šo atbalstu, tai skaitā nosūtot uz robežu ātrās reaģēšanas vienības.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc svētdienas vakarā izplatītajām ziņām, tuvākā “Vagner” grupas atrašanās Baltkrievijā ir aptuveni 200 kilometru attālumā no Latvijas robežas. Pašlaik situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ir bez izmaiņām un nav konstatēts militāru draudu pieaugums, uzsvērusi AM.

Kā nedēļas nogalē vēstīja baltkrievu tīmekļa izdevums “Belarusski Hajun”, Baltkrievijā svētdien ieradusies jau desmitā Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” karotāju autokolonna. Jaunā algotņu kolonna mainījusi maršrutu – atšķirībā no iepriekšējās, algotņi pilnībā pie Čerikavas pagriezās virzienā uz Mogiļevu un pēc tam sāka braukt virzienā uz Babrujsku. Kolonnā bija vismaz desmit transportlīdzekļu.

Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta aplēses liecina, ka Baltkrievijā ieradušies jau apmēram 5000 vagneriešu.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko Krievijas kolēģim Vladimiram Putinam svētdien tikšanās laikā Sanktpēterburgā norādīja, ka

“Vagner” kaujinieki no Baltkrievijas vēloties doties “ekskursijā” uz Poliju.

Pēc Lukašenko vārdiem, vagnerieši “esot uzēdušies” uz Poliju, jo tā palīdz Ukrainas apbruņošanai.

“Interfax” atsaucās uz Lukašenko teikto: “Vāgnerieši sāk mūs apgrūtināt. Viņi saka: “Mēs gribam doties uz rietumiem. Atļaujiet mums.’ Es viņiem jautāju: Kāpēc rietumi? “Nu, lai brauc ekskursijā uz Varšavu, uz Žešuvu.” Es viņus glabāju Baltkrievijas centrā, kā bija sarunāts, es negribētu viņus tur pārvietot, jo viņiem ir slikts garastāvoklis, Lukašenko norādījis.

Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts pēc šiem paziņojumiem sociālajos tīklos izteicis pieļāvumu, ka Putins gatavo situācijas eskalāciju, nodrošinoties ar divu pakāpju starpniekiem – Lukašenko un “Vagner” teroristiem, lai atbilde netiktu vērsta pret Maskavu.

Diez vai draud militārs uzbrukums, ticamāks scenārijs ir diversijas un sabotāža. Loģiskākais mērķis ir ieroču piegādes Ukrainai,” lēsis Sārts, “bet, protams, vajadzības gadījumā var vērst arī pret Lietuvu un Latviju. Jābūt gataviem.”

“Vagner” nākotne vairākas nedēļas bija neskaidra pēc grupējuma dibinātāja Jevgeņija Prigožina sarīkotā dumpja. Dumpis tika izbeigts, kad Prigožinam un “Vagner” kaujiniekiem 24.jūnijā tika piedāvāts patvērums Baltkrievijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Parādnieks ir kategorisks: “Pabalsti nav tāpēc, lai laistu pasaulē bērnus, bet pabalsti ir tāpēc, lai varētu atļauties bērnu!”
Ķermeņa valodas eksperte analizē Putina 29.februāra uzrunu: Sejā parādījās dažādās sāpju vai nožēlas mīmikas
Krievija aktīvi vervē algotņus trūcīgajās pasaules valstīs. Okupētajās teritorijās apmāca Kubas un Nepālas algotņus
TESTS. Izpildi testu, un mēs centīsimies uzminēt, kurā zodiaka zvaigznājā esi dzimis