Pauls Jonass
Publicitātes foto

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas sestdien Lielbritānijā izcīnīja 13.vietu pasaules čempionāta otrā posma kvalifikācijā prestižākajā “MXGP” klasē.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Uzvaru kvalifikācijā izcīnīja slovēnis Tims Gajsers (“Honda”), kurš desmit apļus veica 26 minūtēs un 5,801 sekundē.

Jonass viņam zaudēja vairāk nekā minūti un ieņēma 13.vietu, bet Matīss Karro, kurš arī startē ar “Husqvarna” motociklu, atpalika divus apļus un tika klasificēts 32.vietā.

Sacensības notiks svētdien.

Jau ziņots, ka pirms trim nedēļām sezonas pirmajā posmā Jonass “MXGP” klasē debitēja ar desmito vietu. Ceļgala traumas dēļ zem lielas jautājuma zīmes bija, vai latvietis vispār sezonu sāks laikus, tomēr viņš uzrādīja pārsteidzoši labu rezultātu savam veselības stāvoklim.

Turpat Lielbritānijā norisinās Eiropas čempionāta pirmais posms 250 kubikcentimetru klasē (“EMX 250”), sestdien pirmajā braucienā astoto vietu izcīnot Kārlim Sabulim, kurš brauc ar “KTM” spēkratu.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar “KTM” rūpnīcas komandu pārcēlies uz “Husqvarna” vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu “MX2” klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonass jaunās komandas “Rockstar Energy Husqvarna” īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā.