Foto. Scanpix/LETA. Kolāža: LA.lv

VIDEO. “Līkajiem arī nav ne vainas.” Vai Eiropa joprojām turpina izbrāķēt “nepareizās formas” banānus un gurķus? 41

Banāni ir vieni no senākajiem kultūraugiem pasaulē. Daudzām valstīm tie ir arī svarīga eksporta prece. Latvijā savukārt banāns reizumis pat ieguvis kulta statusu, piemēram, politikā vai veikalu tīklu konkurencē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Vēl salīdzinoši nesen banāns nokļuva Eiropas Savienības skeptiķu un tā dēvēto eirokrātu ēdienkartē. Pēc kārtējo direktīvu un regulu pieņemšanas leģendu sacerētāji skandēja, ka turpmāk tirgot drīkstēs tikai un vienīgi taisnus banānus. Izrādās, eiromīti skar arī mūsu platuma grādiem labāk zināmā gurķa dabīgo izliekumu, par to vēstī TV3 raidījuma “Bez Tabu” rubrika par pārtikas kontroli.

Zemkopības ministrijā televīzijai patiesi apstiprina, ka minēto pārtikas produktu formu patiešām regulē Eiropas Savienības un arī starptautiskie noteikumi. Tiesa gan, tas nebūt neietekmē šo produktu patēriņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Citiem vārdiem sakot, tirdzniecības standarti uztverami kā kvalitātes zīme. Šobrīd ES tikai 11 vispārdotākajiem produktiem noteikti striktāki izmēru un formas nosacījumi. Regulējums gan neattiecoties uz ražotāja paša saimniecībā izaudzēto un turpat tirgoto ražu.

Plašāk par šo tēmu skaties pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.