Dziedātāja Ieva Akuratere.
Dziedātāja Ieva Akuratere.
Foto: Inese Grizāne

VIDEO. Losandželosas muzejā atklāta latviešu grupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija 0

Aukstā kara laikmeta kultūras un vēstures muzejā “The Wende Museum” Losandželosā, Amerikas Savienotajās Valstīs, svētdien, 23.februārī, tika atklāta leģendārajai latviešu rokgrupai “Pērkons” veltīta ekspozīcija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Ekspozīcijā muzeja apmeklētājiem būs iespēja noskatīties virtuālās realitātes īsfilmu “Pērkons: A VR Rockumentary”. ASV tapusī īsfilma stāsta par leģendāro grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē, ASV bāzēta reklāmas aģentūra „Fallon Worldwide”, un tās radīšanā izmantota novatoriska virtuālās realitātes pieeja.

“Mēs esam gandarīti kopā ar “Fallon” strādāt pie šī īpašā projekta, kas pilnībā atbilst muzeja misijai jēgpilnā veidā savienot pagātni un tagadni,” saka Džouzs Segāls (Joes Segal), “The Wende Museum” galvenais kurators un programmu vadītājs. Ekspozīcija “Pērkons: A VR Rockumentary” muzejā būs apskatāma visu 2020.gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kad Juris Kulakovs 80.gadu sākumā nodibināja grupu “Pērkons”, viņam bija tikai divu kilovatu skaņas sistēma, dažas labas dziesmas un spēkpilna ideja: dzīvot patiesi melu pilnā laikmetā,” norāda ekspozīcijas veidotāji. “Viņam nebija ne jausmas, kādu spēku viņš atbrīvos. “Pērkons” tika aizliegts divas reizes. Grupas fani tika pakļauti vajāšanai. Komunistu vadoņi centās Juri piespiest emigrēt. Bet, jo vairāk varas iestādes centās grupu apklusināt, jo lielāku spēku viņu mūzika ieguva. 80.gadu beigās “Pērkona” mūzika kļuva par vienu no Atmodas vadmotīviem.”

Grupas “Pērkons” ekspozīcija izstādē Losandželosā.
Publicitātes foto

“Par savu misiju es uzskatīju radīt iespējami labāko rokmūziku latviešu valodā ar labāko latviešu dzejnieku dzeju. Cilvēki, klausītāji, to juta – daudziem mēs tolaik kļuvām par ceļa rādītājiem. Lai gan tagad esam atzīti par klasiķiem un saņēmuši daudz atzinību gan no tautas, gan no valsts, tas, ka mūsu radītā mūzika ir palīdzējusi un palīdz stiprināt tautas garu, vienot un celt tās pašapziņu, ir visaugstākais apbalvojums,” saka komponists un “Pērkona” līderis Juris Kulakovs.

“Grupas “Pēkons” mūzika un vēstījums “dzīvot patiesi melu pilnā pasaulē” mūsdienās ir tikpat aktuāls kā pirms 35 gadiem Padomju Savienībā,” saka filmas režisors un “Fallon” radošais tehnologs Korijs Makleods (Cory McLeod). “Šodienas drudžainajā politiskajā klimatā daudzi jautā, kāda gan ir jēga radīt mūziku un mākslu, ja to aizskalos vispārējā melu straume. “Pērkons” stāsts parāda, kā ar mūziku var pateikt patiesību un aizsākt grandiozas sociālas pārmaiņas,” uzskata Korijs.

“Ar degošām sirdīm mēs vienmēr ticējām rokenrola spēkam un ar visu dvēseli piedalījāmies neatkarības kustībā, kas vienlaikus bija arī cilvēku prātu atbrīvošana,” saka “Pērkons” soliste Ieva Akuratere. “Ir apbrīnojami, kā humānisma vērtības un domas spēks spēj pārvarēt fiziskās un garīgās robežas, lai vienotu un atbrīvotu. Mēs visi “Pērkonā” esam pateicīgi filmas veidotājiem par viņu paveikto, kas caur “Pērkona” leģendu ļauj pastāstīt pasaulei Latvijas likteņstāstu.”

Reklāma
Reklāma

Filmas un ekspozīcijas veidotāji pateicas par atbalstu Amerikas Latviešu asociācijas Kultūras fondam, Jura Podnieka studijai, ASV vēstniecībai Rīgā, LMT un Latvijas Valsts arhīvam.

ASV tapusī virtuālās realitātes īsfilma „Pērkons. A VR Rockumentary” stāsta par leģendāro grupu „Pērkons” un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē, ASV bāzēta reklāmas aģentūra „Fallon Worldwide”.

Filmas pirmā publiskā izrādīšana norisinājās 2018.gada maijā Francijā notikušajā „VivaTech” konferencē Parīzē, izsaucot lielu skatītāju interesi un pozitīvu vērtējumu, savukārt tā paša gada septembrī Rīgā notika filmas starptautiskā pirmizrāde. 2018.gada decembrī sadarbībā ar žurnālu “Rolling Stones” notika filmas pirmizrāde Nujorkā.

Sižets raidījumā “900 sekundes”:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.