Elvis Merzļikins fantastiskā lēcienā nosargā savus vārtus.

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien NHL čempionātā vienā no spēles epizodēm brīnumainā kārtā nosargāja savus vārtus, tomēr spēlē kopumā, par spīti 30 atvairītiem metieniem, Kolumbusas “Blue Jackets” vienība cieta zaudējumu.

Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60

Kalifornijas tūres noslēgumā “Blue Jackets” viesos ar 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) zaudēja Sanhosē “Sharks” hokejistiem. Merzļikins tika galā ar 30 no 33 metieniem, kopumā atvairot 90,9% raidījumu.

Latvijas izlases vārtsargs kopš Vecgada vakara, kad viņš Jūnasa Korpisalo traumas dēļ kļuva par “zilo žakešu” pirmo vārtsargu, sešās spēlēs ir izcīnījis četras uzvaras.

Ceturtdienas mačā Merzļikins ļoti spilgti nospēlēja pirmajā trešdaļā, kad iesaistījās spēka cīņā aiz vārtiem, taču ripu zaudēja. Neskatoties uz to, Latvijas hokejists paguva atgriezties vārtos un fantastiskā lēcienā vispirms ripu atvairīja ar plecu (vai galvu), bet pēc tam kritienā vēl pamanījās ar roku neļaut tai ieripot vārtu stūrī.

Atkārtojumā šī epizode patiesi ir izcila, jo, piemēram, Evanders Keins jau sāka priecāties un pacēla gaisā rokas, taču Merzļikins izstrēba paša savārīto putru!

Diemžēl otrajā periodā Merzļikinam tik labi vairs neklājās, jo viņš ielaida divas ripas. Trešdaļas otrajā minūtē ripa neveiksmīgi atlēca no “Blue Jackets” aizsarga uz Kevina Labanka nūjas, kurš varēja mest tukšā vārtu stūrī, bet 12 minūtes vēlāk veterāns Džo Torntons ar spēcīgu metienu realizēja skaitlisko vairākumu.

“Blue Jackets” vienu ripu līdz pārtraukumam atspēlēja (Sonijs Milano), taču tresā perioda sākumā “Sharks” bārdainais aizsargs Brents Bērnss bija pirmais pie atvairītās ripas, to raidot mērķi.

Lai gan laika atspēlēties bija daudz, Kolumbusai tas neizdevās, arī beigās Merzļikinu nomainot pret sesto laukuma spēlētāju.

Šim mačam pieteikts arī bija Matīss Kivlenieks, kurš gan dueli noraudzījās no rezervistu soliņa.

Abas komandas iepriekš jau tikās 4.janvārī, taču arī šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums, Merzļikinam kapitulējot trīs reizes. Pēdējās sešās spēlēs Merzļikins komandai palīdzējis izcīnīt četrus panākumus.

Šosezon viņš 16 spēlēs izcīnījis četras uzvaras, vidēji mačā ielaižot 2,89 ripas, kā arī atvairot 91,0% metienu.

Nākamā spēle Kolumbusas vienība aizvadīs sestdien pret Vegasas “Golden Knights”.

“Blue Jackets” ar 50 punktiem 45 spēlēs Austrumu konferencē ieņem desmito vietu, par diviem punktiem atpaliekot no “play-off” zonas.

Girgensonam zaudējumā lietderība -3

Citviet Bufalo “Sabres” ar latvieti Zemgu Girgensonu sastāvā piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu pret šobrīdējo čempioni Sentluisas “Blues”.

“Sabres” viesos ar 1:5 (0:2, 1:1, 0:2) piekāpās Sentluisas “Blues”.

Girgensons laukumā pavadīja 11 minūtes un 37 sekundes, no tām pusminūti nospēlējot mazākumā. Uzbrucējs pielietoja četrus spēka paņēmienus un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -3, kas bija sliktākais rādītājs “Sabres” rindās.

Girgensons šosezon 44 spēlēs guvis sešus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles, bet viņa +/- rādītājs ir negatīvs -2.

Bufalo vienība ar 45 punktiem 44 spēlēs Austrumu konferencē ieņem 12.vietu.