Ekrānšāviņš no “X”

VIDEO. Musulmaņu svētceļojums. Mekā mirušo skaits pārsniedz jau 1000; tie ir pilsoņi no 10 valstīm 22

Ikgadējā musulmaņu svētceļojumā uz Meku, Saūda Arābijā, karstumā bojāgājušo cilvēku skaits pārsniedzis 1000, liecina ziņu aģentūras AFP apkopotie dati. Vairāk nekā puse mirušo ir musulmaņi, kas nebija reģistrējušies svētceļojumam. No mirušajiem 658 ir ēģiptieši, no kuriem 630 nebija reģistrējušies, šodien pavēstīja kāds arābu diplomāts. Šogad svētceļojumā gājuši bojā aptuveni desmit valstu pilsoņi.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Svētceļojums – hādžs – ir piektais un pēdējais no islāma pīlāriem. Visiem musulmaņiem vismaz reizi dzīvē ir jādodas svētceļojumā, ja tas ir fiziski un finansiāli iespējams. Hādža dalībnieki to uzskata par iespēju stiprināt savu ticību, atbrīvoties no veciem grēkiem un sākt jaunu dzīvi.

Taču, mainoties klimatam, veikt svētceļojumu kļūst arvien grūtāk. Maijā publiskots Saūda Arābijas pētījums liecina, ka gaisa temperatūra apgabalā, kur norisinās svētceļojums, katru desmitgadi pieaug par 0,4 grādiem pēc Celsija. Pirmdien gaisa temperatūra Mekas Lielajā mošejā sasniedza 51,8 grādus pēc Celsija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katru gadu desmitiem tūkstošu cilvēku mēģina veikt svētceļojumu, izmantojot neoficiālus kanālus, jo nevar atļauties dārgās oficiālās atļaujas.

Saūda Arābijas varasiestādes šomēnes padzina no Mekas tūkstošiem nereģistrēto svētceļnieku, taču daudzi turpināja piedalīties rituālos. Nereģistrētie svētceļotāji pakļauti vislielākajam pārkaršanas riskam, jo bez oficiālās atļaujas nevar piekļūt atpūtas telpām ar gaisa kondicionēšanu, ko nodrošina varasiestādes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.