No 2024.gada 1.februāra iebraukšana Jūrmalā maksās trīs eiro un turpmāk tā būs spēkā visu cauru gadu.
No 2024.gada 1.februāra iebraukšana Jūrmalā maksās trīs eiro un turpmāk tā būs spēkā visu cauru gadu.
Foto: Evija Trifanova/LETA

VIDEO. “No 1.februāra rīdzinieki boikotēs Jūrmalu…” Jūrmalas dome savu panākusi – iebraukšana kūrortpilsētā maksās 3 eiro 145

No šīs ceturtdienas, 1.februāra, iebraukšana Jūrmalā maksās 3 eiro un turpmāk tā būs spēkā visu cauru gadu. Jūrmalas dome tiesības noteikt šādu kārtību izcīnīja tiesā un noraidīja kritiku, ka ziemā, kad tūristu jau tā ir maz, tas kūrortpilsētas viesus atbaidīšot vēl vairāk. Bet vai tiešām visi jūrmalnieki ir mierā ar jauno kārtību? To devās skaidrot raidījums “360TV Ziņneši”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Pagājušajā vasarā sodi par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides bija piemēroti gandrīz 22 000 transportlīdzekļu īpašniekiem vai turētājiem, un tas ir gandrīz par trešdaļu mazāk, nekā 2019.gadā. Sods par vienreizēju iebraukšanu Jūrmalā, nesamaksājot, ir 50 eiro.

Aptuveni 22% autovadītāju sodu nesamaksā brīvprātīgi. Ziemas sezona kūrortpilsētas nesaudzē un Jūrmalu nav izņēmums – cilvēku nav daudz, it īpaši darba dienās: gan uz ielām, gan kafejnīcās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzrunātā viena no Jūrmalas kafejnīcas īpašniecēm Zoja tam piekrīt – līdz šim decembris un janvāris nav bijuši īpaši veiksmīgi mēneši biznesam. Un tagad ir bažas, ka iebraukšanas maksa viesus vēl vairāk atturēs. Viņa raidījumam sacīja: “No 1.februāra rīdzinieki boikotēs Jūrmalu. Ziemas mēnešos nav tik daudz cilvēku, izdzīvot būs grūti. Vasarā būs jāatstrādā šie ziemas zaudējumi un būs grūtāk šogad, nekā pagājušajā gadā.”

Noteikumus kūrortpilsētā tika nolemts mainīt, lai mazinātu ik gadu pieaugošo satiksmes intensitāti un stimulētu braucējus izmantot videi draudzīgākus transporta veidus, “Ziņnešiem” pastāstīja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

“Mašīnu plūsma ir liela, to redzam arī ārpus vasaras sezonas tieši caurbraucēju ir ļoti daudz. Sociālajos tīklos raksta, ka izmanto, lai izbrauktu Jūrmalai cauri, nevis šoseju, kam tā ir paredzēta. Domājam, ka šī summa nav tik liela un nesamaksājama, ja cilvēki vēlas braukt ar auto. Pirms noteikumu pieņemšanas bija arī publiska apspriešana. Uzņēmēji varēja izteikt viedokli. Jāsaka, ka lielākā daļa viedokļu bija atbalstoši,” teica Leite raidījumam “360TV Ziņneši”.

Atbalstošs viedoklis gan nav uzņēmējai Laurai Frančenko, kas vada tirdzniecības centru Jūrmalas sirdī – Jomas ielā. Caurlaides ziemas mēnešos, visticamāk, viņasprāt, vēl jo vairāk samazinās apmeklētāju skaitu.
“Jo cilvēkiem automātiski rodas pretreakcija. Ja uzliec iebraukšanas maksu pilsētā, viņi var pateikt, ar ko jūs esat tik īpaši? Jūra ir arī Saulkrastos, Tukumā un Lapmežciemā. Līdz ar to, ja tas būtu maksas stāvvietas, pie kā cilvēki ir pieraduši. Būtu vieglāk pieņemt maksas stāvvietas, nevis ka ir iebraukšanas maksa. Tas būtu lielāks ieņēmums pilsētai gan finansiāli, gan arī tēla ziņā,” skaidro Laura Frančenko tirdzniecības centra “Korso” pārstāve.

Reklāma
Reklāma

Tikmēr Jūrmalas Uzņēmēju konsultatīvās padomes vadītājs Valdis Garoza domā, ka iebraukšanas maksas pieaugums autotūristu skaitu nemazinās. Bet kā būs ziemas mēnešos – par to viņš pagaidām neņemas spriest.

“Tas ir sensitīvs jautājums, jo esam sezonas pilsēta. No maija līdz septembrim mums viss ir pilns. Mums jāuzaudzē tāda tauku kārta, lai varētu izdzīvot ziemā. Mēs cīnāmies, pat lieli uzņēmumi Jūrmalā. Tas izlīdzināsies, būs tā transformācija. Kaut kādi nebrauks, bet ja esam kūrortpilsēta, pie mums brauks,” notiekošo situāciju analizē Valdis Garoza Jūrmalas Uzņēmēju konsultatīvās padomes vadītājs.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai un citiem jautājumiem. Ieņēmumi no iebraukšanas nodevas pērn ir bijuši gandrīz 3 miljoni eiro.

Video variet skatīties šeit:

LA.LV Aptauja

Vai 3 eiro Tevi atturēs braukt uz Jūrmalas pilsētu?

  • Jā!
  • Nē!
  • Grūti teikt.
  • Nezinu.
  • Es tur nedomāju braukt - nav pa ceļam un nav arī intereses turp braukt...
  • Cits variants.
  • Man nav viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.