Vilciens kursē Jūrmalā, Dubultu dzelzceļa stacijā.
Vilciens kursē Jūrmalā, Dubultu dzelzceļa stacijā.
Publicitātes foto.

VIDEO. Jūrmala piesaista sev iedzīvotājus. Pilsētniekiem maršrutā Rīga-Sloka vairs nav jāmaksā par vilciena biļetēm 44

Lai piesaistītu iedzīvotājus deklarēties, daļa pašvaldību izmanto ne tikai dažādus maksas atvieglojumus, bet arī organizē kultūras un sporta pasākumus, veicina dažādu brīvā laika pavadīšanas iespēju attīstību. Tas arī palīdzot ne tikai noturēt savus iedzīvotājus, bet mudina arī citus deklarēt savu dzīvesvietu konkrētajā pašvaldībā. Jūrmalas pašvaldība decembrī iesākto lēmumu par bezmaksas vilciena biļetēm saviem iedzīvotājiem, plāno arī turpināt jaunajā gadā. Kā plānotie lēmumu strādā, devās noskaidrot raidījums “360TV Ziņneši”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

2023. gada 6. decembrī dome pieņēma lēmumu, ka iedzīvotājiem, kuri deklarējušies Jūrmalā, vilciena biļete Rīga – Sloka būs bezmaksas. Bezmaksas vilciena biļetes Jūrmalā deklarētajiem būšot arī nākotnē. Jau piecus gadus jūrmalnieki bez maksas braucot arī pilsētas autobusā.

Vilcienu biļešu apmaksa, pilsētas budžetu iztukšo par 1 800 000 eiro gadā. Jau decembrī, kad projekts uzsākts, saprasts, ka ieguldītā nauda ir tā vērta. Kā atzīst Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, tad šādi atvieglojumi tiek pozitīvi vērtēti, jo vien mēneša laikā ir saņemti 460 iedzīvotāju iesniegumi par deklarāciju pašvaldībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atzinīgi šo pašvaldības lēmumu vērtē arī Latvijas pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis: “Jūrmala panāca to, ka cilvēki, kam bija iespējas deklarēties vairākās vietās, piemēram, ja ir vasarnīca, viņš deklarējas Jūrmalā, jo redzēja labumus.”

Raidījums “360TV Ziņneši” sazinājās ar Latvijas lielākajām pašvaldībām: Daugavpili, Liepāju, Ventspili, Rēzekni, Jelgavu un citām, noskaidrojot, ka arī tur ir braukšanas maksas atvieglojumi, bet tikai atsevišķām grupām. Neizdevās atrast nevienu pašvaldību, kur vēl būtu kā Jūrmalā, ka visi deklarētie iedzīvotāji pašvaldības autobusos un arī vilcienos uz Rīgu var braukt bez maksas. Pašvaldību Savienība par šādu Jūrmalas lēmumu raugās ļoti kritiski.

“Bezmaksas transporta biļetes ir novirze no normas, tas parāda, kā attīstās populisms un, ko agrāk sauca par sociālismu, ir citi vārdi tam. Tā nav ilgtspējīga lieta, jo visam ir jāmaksā, cik tas maksā!”

Pagaidām vienprātības par šādu lēmumu nav. Jūrmalnieki priecīgi, bet pārējie iedzīvotāji var tikai priecāties par citiem.

VIDEO:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.