Pie ķēdes dzīvojošiem suņiem hroniska stresa dēļ paaugstinātais hormona kortizola līmenis mēdz būt visu mūžu, kā dēļ dzīves kvalitāte ir kritiski zema.
Pie ķēdes dzīvojošiem suņiem hroniska stresa dēļ paaugstinātais hormona kortizola līmenis mēdz būt visu mūžu, kā dēļ dzīves kvalitāte ir kritiski zema.
Foto: SHUTTERSTOCK

VIDEO. No rīta izlaidis suni ārā, bet vēlāk atradis vilku pusapēstu…Fiksēts sirojošs vilku bars, kas nokož arī mājas suni 63

Kā ziņo aculiecinieki, Kokneses novadā ar termokameru izdevies nofilmēt desmit vilku baru. Bijuši 13 vilki, bet trīs atdalījušies. Video filmēts netālu Kokneses novada, Vecbebros. Sākotnēji redakcijai bija informācija, ka vilki netālu no vietas, kur filmēti termokamerā redzamie kadri, nokoduši un daļēji apēduši arī mājas suni, vēsta Medibam.lv.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

Kā izrādās, tas neatbilst patiesībai, jo redakcijai nav zināms, kur filmēts šis video. Video daudzas reizes pārsūtīts lietotnē Whatsapp. Kā video saka nokostā suņa saimnieks, viņš izlaidis no rīta suni ārā, suns nav atnācis mājās, bet beigās atrasts vilku pusēsts.

Skaties video!

Kā jau ziņojām iepriekš, Valsts meža dienests ir izsniedzis viena vilka medību atļauja ar mērķi nomedīt konkrēto indivīdu, kas Vilces pagastā uzbrucis mājdzīvniekiem. Lēmums pieņemts, lai pārtrauktu vilku uzbrukumus mājdzīvniekiem, nodrošinot sabiedrības drošību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Medību noteikumu 7. punktu zīdītāju medīšana ārpus noteiktajiem medību termiņiem pieļaujama, ja tas nepieciešams postījumu novēršanai, kā arī sabiedrības drošības un interešu aizsardzībai.

Vilks Latvijā ir īpaši aizsargājama ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apjomos. 2023./2024. gada medību sezonā Valsts meža dienests noteica maksimālo pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 indivīdu apmērā, kas tika sasniegts 2023. gada 15. decembrī.

Valsts meža dienests informē, ka 2023. gadā kopumā Latvijā reģistrēti 120 vilku uzbrukumi, kuros cietuši 597 mājdzīvnieki; šogad reģistrēti 2 uzbrukumi un cietuši 2 mājdzīvnieki.

Valsts meža dienests atgādina, ka par vilku uzbrukumiem mājdzīvniekiem nekavējoties ir jāziņo tuvākajai mežniecībai, lai dienesta speciālisti faktu varētu atbilstoši fiksēt un pārbaudīt. Postījuma konstatēšanai palīdzēs arī iedzīvotāju uzņemti foto vai video materiāli ar pierādāmām koordinātēm. Izsniegt papildu vilka medību atļauju postījumu vietā ir iespējams tikai tad, ja vilka nodarīto kaitējumu ir apstiprinājušas dienesta amatpersonas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.