7 gadus vecais Patriks, kas sirgst ar Dauna sindromu, uzsācis mācības 1.klasē.
7 gadus vecais Patriks, kas sirgst ar Dauna sindromu, uzsācis mācības 1.klasē.
Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. “Pat, ja mums būs dinozaurs, viņš būs mūsējais”: Patrika vecāku iedvesmojošais stāsts – par dzīvi ar bērniņu, kam ir Dauna sindroms 14

Septiņgadīgais Patriks, pateicoties veiksmīgai terapijai, prot paveikt jau daudzas lietas, vēstī “TV3 Ziņas”, turklāt lielākais sasniegums ir tāds, ka puisēns jau uzsācis mācības izglītības iestādē – Rīgas 1.pamatskolā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Viens jūrā pazudušais ūdensmotociklists atrasts dzīvs. Otra meklēšana turpinās 45
Lasīt citas ziņas

Lai arī Patrika attīstības līmenis  atbilst aptuveni 4 līdz 5 gadus vecam bērniņam, pateicoties terapijai, puisēns ir sasniedzis ļoti daudz.

Patrika tētis stāsta, ka ir ļoti pateicīgs tam, ka dēlam šī terapija bijusi iespējama, pateicoties ziedojumiem, jo paši finansiāli to atļauties nevarētu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņš ir kļuvis pacietīgāks, ar viņu ir vieglāk sarunāt,” – atklāj tētis, kurš priecājas arī par to, ka tagad puisēns prot izrunāt arī ģimenē dzīvojošā suņuka vārdu nevis tikai pateikt neskaidras skaņas.

Drosmīgs bijis arī vecāku lēmums Patriku laist latviešu valodas skolā, jo ģimene ikdienā mājās runā krievu valodā, tomēr viss noritot ļoti veiksmīgi.

Par to, ka dēlam būs Dauna sindroms, vecāki uzzināja jau tad, kad māmiņa vēl gaidīja mazuli. Taču Patrika tētis bija apņēmības pils un teicis sievai: “Pat, ja mums būs dinozaurs, viņš vienalga būs mūsējais.”

Vissvarīgākais, ko vecāki vēlas – sagatavot dēlu pilnvērtīgai dzīvei, kas, šķiet, viņiem patiešām arī izdodas.

Patrika vecāku stāstu skaties šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.