Mazais ērglis Otto, kura ikdienai var sekot tiešsaistē.
Mazais ērglis Otto, kura ikdienai var sekot tiešsaistē.
Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. Pirmajā lidojumā devies mazais ērglis Otto, kurš jau kļuvis par soctīklu slavenību 11

Sasniedzot 60 dienu vecumu, savu pirmo lidojumu uzsācis mazais ērglis Otto, kura ikdienai Lielās salas ligzdā var sekot līdzi tiešraidē, liecina AS “Latvijas valsts meži” (LVM) publiskotā informācija.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
Lasīt citas ziņas

Otto savu pirmo lidojumu uzsāka 5.augustā. Pēc trīs dienu prombūtnes ērglis savu ligzdu apciemoja atkal 7.augustā, kur tas tika pabarots ar strupastēm.

Ornitologs, LVM vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis skaidro, ka strupastes un vardes ir nozīmīgākie mazo ērgļu barības dzīvnieki, kuru pietiekams daudzums nosaka arī to ligzdošanas sekmes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jaunie mazie ērgļi arī pēc izlidošanas no ligzdām, līdz pat septembra vidum, bieži uzturas ligzdās un tiek tur baroti. Tāpēc pašlaik ir labs laiks mazo ērgļu vērošanai tiešraidē,” norāda Bergmanis.

Septembra pirmās dekādes beigās mazie ērgļi uzsāk migrāciju uz ziemošanas vietām Āfrikā, uz dienvidiem no Ekvatora.

Video novērošana pie mazo ērgļu ligzdām ir nozīmīgs projekts šīs sugas barošanās izpētē. Viens no pētījumiem, kas tapis no tiešraidēs iegūtajiem datiem, publicēts starptautiskajā ornitoloģisko pētījumu žurnālā “Bird Study”.

Ornitologu Bergmaņa un Aināra Auniņa veiktajā pētījumā secināts, ka nozīmīgākais barošanās avots mazajiem ērgļiem ir mazie grauzēji (43,36%) un abinieki (44,81%). Barību gādā gan tēviņi, gan mātītes, tomēr, kā liecina pētījuma dati, vairāk barības – 66% – ligzdā nogādā tēviņi.

Galvenokārt ēdiens tiek nests no trešās līdz septītajai stundai pēc saullēkta. Pēc mazo putnu izšķilšanās, kad barības sagāde ir jo īpaši svarīga, vidēji dienā tiek sagādātas gandrīz septiņas barības vienības.

Mazā ērgļa ikdienai Lielās salas ligzdā var sekot līdzi LVM nodrošinātajā tiešraidē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.