Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “900 sekundes” video.

VIDEO. Ragu meklētāji ar džipiem nekaunīgi izdangā zemnieku tīrumus 0

Latvijā novērojams ragu meklēšanas un vākšanas bums, – tā par notiekošo aļņu un briežu ragu tirdzniecību izsakās Latvijas Mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis. Pats fakts, ka daudzi lauku iedzīvotāji gūst papildu ienākumus, meklējot briežu un aļņu nomestos ragus, ir ļoti labs. Diemžēl daudzo godprātīgo ragu vācēju pulkā esot vairāki bezkaunīgi un pat noziedzīgi ragu meklētāji, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

“Daļa šo te meklētāju nekaunīgi brauc pa zemnieku tīrumiem ar džipiem, kvadricikliem un citu tehniku. Tiek iebrauktas dziļas rises, atstātas pēdas, bet pārmetumus pēc tam saņem mednieki, it kā viņi būtu braukuši un izbraukājuši laukus, kaut gan mednieki tur varbūt pat tuvumā nav bijuši,” tā intervijā raidījumam uzsver Latvijas Mednieku savienības vadītājs  Jānis Baumanis.

Viņš arī piebilst vēl vienu lietu, par ko medniekiem būtu jāuztraucas, proti, kamēr cilvēki vāc ragus, nav nekādu problēmu. Taču ir cilvēki, kuriem ir vieglāk piesavināties citu savāktos ragus. Tiekot uzlauztas mednieku mājas, mednieku atpūtas vietas, lai zagtu šos te ragus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā norāda ragu vācēji Latvijā, tad pie mums pēc ragiem brauc daudzi lietuvieši. Kaimiņi bieži vien izmanto tehniku, lai īsā laikā, tā teikt, “izķemmētu” iespējami lielāku teritoriju, un viņi, iespējams, izbraukā zemnieku laukus.

Baumanis iesaka reģistrēt ragus, tad būtu skaidrs, ka tie ir piederējuši nomedītam dzīvniekam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.