FOTO: REUTERS/Scanpix/LETA

VIDEO. Raķetes trāpījums Gazas slimnīcai izpelnās nosodījumu visā pasaulē. Kurš vainīgs – nav skaidrs 210

Uzmanību! Rakstā iekļauti video ar nepatīkamiem skatiem!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Gazā otrdien notika sprādziens slimnīcā, kurā gājuši bojā simtiem cilvēku, paziņoja Gazas joslas Veselības ministrija.

Gazas joslā valdošais kaujinieku grupējums “Hamas” paziņoja, ka sprādzienu slimnīcā izraisījis Izraēlas gaisa trieciens, savukārt Izraēla paziņoja, ka slimnīcai trāpījusi “Hamas” kaujinieku izšauta raķete.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gazas joslas Veselības ministrija ziņoja, ka gājuši bojā vismaz 500 cilvēku.Raķetes trāpījums slimnīcai ir izpelnījies sašutumu un nosodījumu visā pasaulē.

“Islāma džihāds” vēlāk noliedza savu vainu un apsūdzēja Izraēlu melos.

Daudzas musulmaņu valstis un organizācijas vainoja šajā traģēdijā Izraēlu.

Āfrikas Savienības vadītājs Musa Faki Mahamats apsūdzēja Izraēlu “kara noziegumā”. “Trūkst vārdu, lai pilnīgi paustu mūsu nosodījumu Izraēlas veiktajai Gazas slimnīcas bombardēšanai šodien, nogalinot simtiem cilvēku,” viņš paziņoja sociālajā tīklā “X”, aicinot starptautisko sabiedrību rīkoties.

Eiropas Savienības (ES) Padomes priekšsēdētājs Šarls Mišels pēc ES līderu videokonferences paziņoja, ka “uzbrukums civilai infrastruktūrai neatbilst starptautiskajām tiesībām”.

ES augstais pārstāvis ārpolitikas un drošības politikas jomā Žuzeps Borels ierakstīja sociālajos medijos, ka “ziņas no Al-Ahli slimnīcas Gazā papildina šausmas traģēdijā, kas vairākas dienas notiek mūsu acu priekšā”.

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja, ka “nekas nevar attaisnot triecienu slimnīcai” un “uzbrukšanu civiliedzīvotājiem”, un aicināja “bez kavēšanās” nodrošināt humānās palīdzības piekļuvi Gazas joslai.

“Francija nosoda uzbrukumu Al-Ahli slimnīcai Gazā, kas prasījis tik daudz palestīniešu upuru. Mēs domājam par viņiem,” Makrons rakstīja sociālajā tīklā “X”.

Irānas atbalstītais Libānas šiītu kaujinieku grupējums “Hizbollah” aicināja uz “niknuma dienu”, lai nosodītu triecienu Gazas slimnīcai, un vainoja tajā Izraēlu.

“Lai rītdiena – trešdiena – ir niknuma diena pret ienaidnieku,” paziņoja “Hizbollah”, savā paziņojumā nosaucot triecienu slimnīcai par “slaktiņu” un “brutālu noziegumu”.

Jordānijas Ārlietu ministrija “stingri nosodīja” “šo smago incidentu” un paziņoja, ka “atbildība” par to gulstas uz Izraēlu. Jordānija arī atcēla trešdien plānotu samitu ar ASV prezidentu Džo Baidenu, kurš tāpēc atlika savu braucienu uz Ammānu.

Desmitiem protestētāju neveiksmīgi mēģināja ielauzties Izraēlas vēstniecības kompleksā Ammānā.

Kataras Ārlietu ministrija nosauca triecienu slimnīcai par “brutālu slaktiņu” un “šaušalīgu noziegumu pret neaizsargātiem civiliedzīvotājiem”, kā arī raksturoja to kā “starptautisko tiesību pantu kliedzošu pārkāpumu” un “bīstamu eskalāciju konfrontāciju gaitā”.

Tunisijā otrdienas vakarā pie Francijas vēstniecības pulcējās simtiem niknu demonstrantu, kas arī nosodīja ASV. “Franči un amerikāņi ir cionistu sabiedrotie,” kliedza protestētāji, kas pieprasīja atsaukt abu valstu vēstniekus.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans nosodīja šo incidentu kā “jaunāko Izraēlas uzbrukumu piemēru bez galvenajām cilvēciskajā vērtībām”. “Es aicinu visu cilvēci rīkoties, lai apturētu šo bezprecedenta brutalitāti Gazā,” Erdogans paziņoja sociālo mediju platformā “X”.

Reklāma
Reklāma

ASV prezidents Džo Baidens paziņoja, ka ir “sašutis un dziļi apbēdināts” par sprādzienu Gazas slimnīcā un licis saviem drošības padomniekiem iegūt sīkākas ziņas par notikušo.

ANO augstais komisārs cilvēktiesību jautājumos Folkers Tirks nosauca triecienu slimnīcai par “pilnīgi nepieņemamu” un uzstāja, ka vainīgie jāsauc pie atbildības.

ANO Pasaules Veselības organizācija nosodīja šo triecienu un pieprasīja nekavējoties aizsargāt civiliedzīvotājus un veselības aprūpi Gazas joslā.

ANO Drošības padome trešdien rīkos ārkārtas sēdi, lai apspriestu raķetes trāpījumu slimnīcai Gazas pilsētā, kurā gājuši bojā simtiem cilvēku un ievainoti vēl vairāki simti.

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) un Krievija otrdien pieprasīja, lai trešdienas rītā tiktu sasaukta šī ārkārtas sēde Ņujorkā, pavēstīja ziņu avoti diplomātu aprindās.

Brazīlija, kas pašlaik vada ANO Drošības padomi, arī apstiprināja, ka šajā sēdē notiks balsojums par rezolūcijas projektu.

Šajā dokumentā pausts aicinājums nodrošināt humānās palīdzības organizāciju piekļuvi Gazas joslai un atcelt Izraēlas aicinājumu evakuēties civiliedzīvotājiem no Gazas joslas ziemeļu daļas.

Rezolūcijas projektā arī izteikts aicinājums visām bruņotā konflikta pusēm ievērot starptautiskās tiesības.

Sprādziens Gazas pilsētas Al-Ahli slimnīcā, kurā gājuši bojā vismaz 200 cilvēku, otrdien notika, visticamāk, palestīniešu kaujinieku neveiksmīgi izšautas raķetes dēļ.

Lai gan Gazas joslā valdošais kaujinieku grupējums “Hamas” apgalvoja, ka sprādzienu slimnīcā izraisījis Izraēlas gaisa trieciens, Izraēla paziņoja, ka slimnīcai trāpījusi palestīniešu kaujinieku grupējuma “Islāma džihāds” izšauta raķete.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.