Dziedātājs Aivo Oskis filmējas mūzikas klipā

VIDEO. “Sabiedrība nosoda. Tāpēc arī cilvēki kautrējas būt atklāti” dziedātājs Aivo Oskis atklāj, ka ģimenē piedzīvojis vardarbību 43

TV šovā “Zilonis studijā” viesojās mūziķis Aivo Oskis, kurš pastāstīja, ka savulaik ir izaudzis ģimenē, kurā bija vardarbība. Viņš tolaik bija vien 9 gadus vecs, kad viņa mamma iepazinās ar kādu vīrieti. Sākumā viss esot bijis ļoti skaisti un arī bērni priecājušies, ka mammai ir cilvēks, ar kuru viņa vēlas būt kopā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

“Likās, ka viss ir lieliski. Bet tad tas ļoti ātri izmainījās. Tiešām tas sākas… pat nevar izskaidrot, kāpēc. Kaut kas netiek pagatavots tā kā garšo vai nav pagatavots tā kā mamma taisīja kādreiz. Sakas kaut kādas salīdzināšanas.

Tāda sajūta, ka strīdus uzsāk uzsākšanas pēc. Lai būtu par ko pastrīdēties,” – atceras Aivo.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atklāj, ka tolaik viņu pārņēmušas tādas emocijas kā dusmas un bezpalīdzības sajūta. “Likās, ka mēs tur neko nevaram darīt, ka tā būs vienmēr. Jo nav jau nekādas izejas.

Ir vairāki faktori – kur mēs dzīvosim, nepietiek naudas. Pie tam no šī cilvēka puses bija arī manipulēšana ar mammu – tu esi stulba, tu taču neko nemāki. Viņš lika viņai pašai sev neticēt,” – atceras Aivo.

Fiziskā vardarbība vairāk tika vērsta tieši pret mūziķa mammu. “Mums vairāk bija tas, ka ar mums vispār nerunāja. Neuzskatīja par vajadzību. Vardarbība bija vairāk pret mammu. Mēs paši bērni ļoti baidījāmies. Kopumā tas ilga apmēram sešus gadus,” – atceras dziedātājs.

Izeja no šīs situācijas radusies tad, kad Aivo mamma esot izdomājusi, ka varētu braukt strādāt uz ārzemēm, kur nopelnīt papildus naudas līdzekļus. Tas arī bijis sākums, kā tikt vaļā no vardarbībām attiecībām.

Atskatoties uz pieredzi pagātnē, dziedātājs saka: “Man gribētos, lai tik ļoti nenosoda šos cilvēkus, ar kuriem notiek šī vardarbība. Sabiedrība nosoda. Tāpēc arī cilvēki kautrējas būt atklāti. Bieži vien viņiem uzdod jautājumus – ko tu darīji nepareizi, varbūt to provocēji šo cilvēku? Tiešām gribētos, lai vairāk skatās uz tiem pāridarītājiem, nevis upuriem.”

Aivo Oskis stāsta par piedzīvoto vardarbību ģimenē šajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.