Dabas muzejā apskatāma izstāde "Sēņu dienas 2020"

VIDEO. FOTO. Sēnes ne tikai ēšanai, bet arī dzijas krāsošanai! Mikoloģe atklāj, ka vislabāk tam der pāraugušas, vecas sēnes 5

Pievieno LA.LV

Mikoloģe, “Lielās sēņu grāmatas” viena no autorēm Diāna Meiere TV raidījuma “900 sekundes” sižetā ļāvusi ielūkoties savā aizraujošajā vaļaspriekā – izrādās, sēnes var ne tikai ēst, bet ar tām arī krāsot dziju!

Aizkuņģa dziedzeris sauc pēc palīdzības: 5 agrīnas pazīmes, kuras nedrīkst ignorēt
Kas to būtu domājis? 9 lietas, kas deviņdesmitajos bija ikdiena, bet tagad kļuvušas par turīgo privilēģiju
Kokteilis
Karjeras lēciens vai atlūgums uz galda? Zodiaka zīmes, kurām šomēnes darbā gaidāmi nemierīgi laiki
Lasīt citas ziņas

Viņa gan smejas, ka no daudzām sēnēm nekādu krāsu iegūt nevar – varot tikai sasmērēt dziju, kad tā izskatoties netīra. Tajā pašā laikā interesanti, ka no pilnīgi gaišas krāsas sēnes var iegūt ļoti skaistu, piesātinātu toni.

Diāna atklāj, ka jau vairākus gadus krāsojot dziju ar sēnēm un visu pierakstot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dodoties mežā viņa atrod sviesta beciņu un teic, ka tās gan ir labākas ēšanai, nekā dzijas krāsošanai, tomēr varot arī krāsot. Vislabākās krāsošanai esot dzīslukātu beciņas. “Ja ir vecas, pāraugušas dzīslukātu beciņas, tad no tām iegūst ļoti košu citrondzeltenu krāsu,” – atklāj mikoloģe.

Diāna atklāj, ka vislabāk dzijas krāsošanai der vecas, pāraugušas sēnes, jo tām pigmenti ir visvairāk attīstījušies. Ar krāsām no sēnēm mikoloģei ir izdevies iegūt gandrīz 50 toņus.

Vairāk skaties šajā video:

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.