Laternu šovs “Alise Brīnumzemē” Siguldā.
Laternu šovs “Alise Brīnumzemē” Siguldā.
Publicitātes foto

VIDEO. Sigulda piedzīvojusi pasakainas pārvērtības 4

No pagājušās nedēļas nogales līdz pat 13.martam Siguldas kvartālā un Livonijas ordeņa Siguldas pilī jeb pilsdrupās ir skatāms lielo laternu gaismas festivāls “Brīnumzemē”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Lasīt citas ziņas

Izgaismots gaismu festivāls ir aplūkojams piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 18.00 līdz 22.00, bet pārējā laikā būs pieejama Siguldas novada pašvaldības administrācijas un Siguldas pils kvartāla uzņēmēju pakalpojumu saņemšana, vienīgi ieeja notiks pa ceļu gar pils dīķi un gar Staļļa ēku.

Viens no spilgtākajiem gaismas festivāliem Ziemeļeiropā raksturos tēma, kas aizgūta no Luisa Kerola pasakas “Alise Brīnumzemē”. Festivālā visai ģimenei būs iespēja piedzīvot gaismas efektu un zīda skulptūru radīto paralēlo, maģisko realitāti. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 300 dažādu krāsu un izmēru gaismas objekti, kuru izgatavošanai izmantoti tūkstošiem metru zīda auduma un miljoniem spuldžu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katra gaismas skulptūra stāsta savu stāstu, atdzīvinot maģiskas radības, pasaku dzīvniekus un augus.

Vēl īpašāku noskaņu radīs īpaši šim festivālam komponētā mūzika, kuras autors ir elektroniskās mūzikas komponists un izpildītājs Leons Somovs.

Gaismu festivāla organizatori norāda, ka Sigulda būs pirmā un vienīgā vieta Latvijā, kur būs iespēja redzēt ar rokām darinātās lielformāta zīda skulptūras – trusi, Češīras kaķi no pasakas “Alise Brīnumzemē”, milzīgas, kvēlojošas sēnes, maģisku ziedu mežu un daudzas citas pasaku radības un būtnes.

Apmeklētāji varēs piedzīvot arī Siguldas pils kvartālā esošās amatnieku radošās darbnīcas, sasildīties ar karstajiem dzērieniem un apmeklēt arī Siguldas Jauno pili. Atgādinām, ka ieeja Siguldas Jaunajā pilī arSiguldas novada ID karti ir 1 eiro, citiem – 4,50 eiro.

Lai apmeklētu gaismu festivālu, tīmekļa vietnē www.brinumzemesfestivali.lv jāizvēlas konkrēts apmeklējuma laiks un jāiegādājas biļetes, lai pasākumā nodrošinātu epidemioloģiskās prasības.

Biļetes cena pieaugušajiem ir 16 eiro, bērniem no 6 gadiem, skolēniem, studentiem, senioriem un 2., 3. grupas invalīdiem – 11 eiro, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam un 1. grupas invalīdiem ar pavadoni – ieeja bez maksas. Tiek piedāvātas arī ģimenes biļetes: divi pieaugušie un bērns no 6 līdz 18 gadiem – 40 eiro, bet divi pieaugušie un divi bērni no 6 līdz 18 gadiem – 50 eiro.Ar Siguldas novada ID karti – 15% atlaide.

Reklāma
Reklāma

Pasākuma organizatori norāda, ka nauda par konkrētajā dienā un laikā neizmantotajām biļetēm netiks kompensēta, savukārt, iegādājoties biļetes uz vietas, to cena būs: pieaugušajiem – 18 eiro, bērniem no 6 gadu vecuma – 13 eiro, ģimenes biļetes 45 un 55 eiro. Iedzīvotājiem ar Siguldas novada ID karti būs pieejama 15% atlaide. ID karti pie ieejas būs nepieciešams uzrādīt.

Pasākums norisināsies epidemioloģiski drošajā “Zaļajā režīmā”. Vairāk informācijas pa tālruni 27799977 vai šeit.

TV3 veidotais sižets par laternu festivālu Siguldā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.