Ekonomika
Bizness

FOTO, VIDEO: Simtiem iedzīvotāju steidz apmeklēt jaunatvērto IKEA veikalu Rīgā7

Publicitātes foto

Šodien, 30. augustā, Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotājs IKEA atvēra savu pirmo veikalu Latvijā. Uz veikala atvēršanas pasākumu šorīt bija ieradušies vismaz 300 iedzīvotāju, novēroja aģentūra LETA.

Pirmie pircēji pie veikala ieradušies neilgi pēc pulks.8.

Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne pauda pateicību par investora ienākšanu novadā. “Šīs investīcijas piesaista nākamās, kā arī rada jaunas darbavietas,” viņa sacīja.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzsvēra, ka šo projektu izdevies realizēt pateicoties tam, ka sadarbojās valdība un divas pašvaldības, un pauda cerību, ka tikpat laba sadarbība būs arī turpmāk.

IKEA atklāšanas ceremonijā tika nevis pārgriezta tradicionālā lentīte, bet pārzāģēts bērza baļķis.

Veikala atklāšanas pasākums sākās plkst.9.30, bet iedzīvotāji ielaisti no plkst.10.00 Veikala darbinieki apmeklētājus sagaidīja ar skaļiem aplausiem.

Kā ziņots, IKEA Latvijas veikalā būs pieejamas vairāk nekā 8000 preces mājokļa iekārtošanai.

IKEA iepirkšanās sākas otrā stāva ekspozīciju zālē, kurā piedāvās mēbeļu un to risinājumus vairāk nekā 50 telpu iekārtojumos. Pēc ekspozīciju zāles seko tirdzniecības zāle, kurā atrodas vairums interjera priekšmetu, savukārt kā beidzamā ir pašapkalpošanās zāle, kurā pircējs izvēlas noskatīto preci un to iegādājas.

Pie veikala izejas apmeklētāji varēs iegriezties IKEA bistro. Tāpat būs pieejama rotaļu istaba bērniem no trīs līdz septiņiem gadiem.

Rīgas IKEA veikala platība ir 34 500 kvadrātmetri, bet veikala teritorija kopumā aizņem 10 hektārus. IKEA veikalā darbosies arī IKEA restorāns ar 450 sēdvietām, kā arī bistro un Zviedrijas pārtikas preču veikals.

Kopējie līdzšinējie ieguldījumi IKEA veikala izveidē Latvijā ir vairāk nekā 50 miljoni eiro.

IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā ir SIA “Paul Mason Properties”, kura īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē.

Kompānija IKEA izveidota 1943.gadā. Pašlaik 50 pasaules valstīs darbojas 410 IKEA veikalu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.