VIDEO. Urbānais ceļotājs ielauzies Fukušimas sarkanajā zonā un parāda, kā izskatās pamestās spēkstacijas vadības telpas 11

27 gadus vecais urbānās vides ceļotājs Lukka Ventures četrus gadus pētīja pamestas ēkas Apvienotajā Karalistē. Noskatījies dokumentālo filmu par Fukušimas kodolkatastrofu, viņš nolēma doties uz Japānu izpētīt “sarkanās zonas” – vietas, kas ir slēgtas ap atomelektrostaciju.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Ar piedzīvoto un atklāto Fukušimas “sarkanajā zonā” Lukka dalījies savā “Youtube” kontā.

“Šodien mēs atrodamies Fukušimas sarkanajā zonā un pētām pamestās spēkstacijas vadības telpas, kas pēc Fukušimas katastrofas ir palicis iesaldēts. Pamestas automašīnas, tostarp ugunsdzēsēju auto, kas atrodas pie spēkstacijas vadības ēkas, kas avārijas dienā tika izmantota spēkstacijas dzesēšanas stieņu dzesēšanai, pievienojies mums episkā ceļojumā pa Fukušimas sarkano zonu. Izpētiet aizliegto zonu, lai redzētu, kas palicis pēc 13 gadu pamestības,” raksta viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

2011.gada 11. martā Japānu satricināja deviņas magnitūdas stipra zemestrīce, kurai sekoja postošs cunami un kodolkatastrofa Fukušimas atomelektrostacijā. Šajās katastrofās dzīvību zaudēja vai bez vēsts pazuda aptuveni 18 500 cilvēku.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

Visu urbānā ceļotāja Lukkas piedzīvojumu video Fukušimas “sarkanajā zonā” skaties šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.