VIDEO. Zinātnieki atklāj delfīnu ar “īkšķiem” – pirmo reizi 30 gados atklāts kas tāds 10

Pievieno LA.LV

Pētnieki no “Pelagos Cetacean Research Institute”, kas pēta delfīnus Korintas līcī pie Grieķijas, neparasto zīdītāju pamanīja jūlijā, atzīmējot, ka tā pleznas ir dūraiņa formā ar diviem āķim līdzīgiem “īkšķiem”.

Nosaukti nāvējošākie automobiļi uz ceļiem: turam īkšķus, lai neatrodi sarakstā savu auto
duncis mugurā! Bagātā Krievijas kaimiņvalsts praktiski atteikusies no Krievijas naftas iepirkšanas
RAKSTA REDAKTORS
Bez diploma, darba un izbijis slepkava!? Vai tiešām jebkurš var kandidēt Saeimas vēlēšanās, skaidro advokāts
Lasīt citas ziņas

“Tā bija pirmā reize, kad mēs redzējām šo pārsteidzošo pleznas morfoloģiju 30 gadus ilgos pētījumos atklātā jūrā, kā arī pētījumos, novērojot visus delfīnus, kas atrodas Grieķijas krastos,” sarunā ar “Live Science” atzinis Dr. Aleksandros Francis.

Pētnieks norāda, ka neparastā pleznas anatomija varētu būt dažu retu un “neregulāru” gēnu izpausme, kas radusies pastāvīgas savstarpējās krustošanās dēļ, nevis slimības dēļ.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai arī tā ir visnotaļ neparasta parādība, tomēr pētnieki ir pārliecināti, ka deformācija neietekmē to, kā delfīns peld, ēd vai mijiedarbojas ar pārējiem sugasbrāļiem un māsām.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.