Latvijas Radio teātra vadītāja Māra Eglīte ielasījuši šķirkļus par teātri Latvijā.
Latvijas Radio teātra vadītāja Māra Eglīte ielasījuši šķirkļus par teātri Latvijā.
Foto: Zane Bitere

“Viegli negāja, mēle piekusa!” Latvijas Radio dāvina tūkstoš minūtes šķirkļu audioierakstu Nacionālajai enciklopēdijai 0

Latvijas Radio Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) simtgadē dāvina 1000 minūtes Nacionālās enciklopēdijas “Latvija” šķirkļu audioierakstu, lai papildinātu vērtīgo bibliotēkas krājumu un ļautu enciklopēdijas zinības lietot arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem un citām lasīšanas grūtībām, ziņo Latvijas Radio.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Kultūras, komunikācijas un sporta sadaļu šķirkļus brīvprātīgi ierunājuši 35 radio programmu vadītāji un darbinieki.

Audio versijas jau tuvākajā laikā ikvienam būs pieejamas LNB SoundCloud vietnē, kā arī klausāmas LNB Audiovizuālajā lasītavā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt 31. augustā, LNB simtgades svinību laikā, ieraksti visas dienas garumā būs dzirdami Uzziņu un informācijas centra lasītavā (M stāvā).

“Mums ir liels gods būt daļai no Latvijas Nacionālās bibliotēkas audio krājuma veidotājiem. Entuziasms un aizrautība ar sabiedriskā labuma projektiem ir ikdiena gan Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, gan arī pie mums, Radiomājā.

Tāpēc bibliotēkas simtgadē vēlam nezūdošu darba sparu un patiesu gandarījumu par sabiedrības garīgās un intelektuālās attīstības veicināšanu!

Lai arī enciklopēdijas šķirkļu audio ieraksti ne tuvu nelīdzinās režisoru iestudētām radio lugām vai audio grāmatām, mēs ceram, ka enciklopēdijas faktu un gada skaitļu piesātinātais materiāls mūsu diktoru un ētera personību labi nostādītajās balsīs būs lielisks izziņas avots,” stāsta Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Satura ziņā apjomīgāko šķirkļi vienas stundas un 22 minūšu garumā par Latviešu literatūru ierunājis Latvijas Radio ziņu redaktors Ģirts Auzāns.

“Viegli negāja, mēle piekusa – tas ir viens no apjomīgākajiem tekstiem, ko jelkad nācies ierunāt,” pēc ieraksta veikšanas ar smaidu atzina Ģ.Auzāns.

Tāpat vairāk nekā stundas garumā būs dzirdams leģendārās diktores un Radioteātra vadītājas Māras Eglītes lasījums par Teātri Latvijā, kā arī Latvijas Radio 3 – Klasika programmu vadītājas Intas Pīrāgas lasījums par Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem.

Tāpat enciklopēdijas šķirkļu ierunāšanā piedalījās Ziņu dienesta, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 – Klasika un pieci.lv strādājošie.

Šķirkli par Radio Latvijā ielasījusi Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokmeldere, savukārt valdes priekšsēdētājas Unas Klapkalnes balsī būs dzirdams stāsts par Foto un ziņu aģentūrām Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.