“Viņi nespēj vinnēt prātus un sirdis,” politologs par Krievijas darbībām pirms aktīvas karadarbības 118

TV24 raidījumā “Ziņu top” tiek diskutēts par Krievijas darbībām pirms aktīvas karadarbības uzsākšanas. Žurnālists Ansis Bogustovs min pazīmes pirms aktīva iebrukuma Ukrainā,

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

“Ukraina tika rusificēta,  visādos veidos oligarhizēta, uz gāzes adatas likta, ar korupciju slimdināta,” Bogustovs uzskaita Krievijas priekšdarbus pirms iebrukuma Ukrainā.

Politologs Andis Kudors skaidro, “Sākotnēji Krievija mēģināja maigās varas instrumentus lietot. Piemēram, izmantot savu kultūras pievilcību kaut vai tikai daļas sabiedrības acīs.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kudors skaidro, ka daļai sabiedrības Krievijas kultūra var patikt, “Ir kaut kādas klasiskās lietas literatūra, balets, augstā kultūra, kas ir pievilcīgumu ražojoša daļa, bet viņiem neizdevās.”

Krievija nav spējusi ar maigās varas līdzekļiem ne Gruziju kontrolēt, ne Ukrainu ne kādu citu valsti. Tas ir iemesls kāpēc Krievija pārgāja pie aktīvas karadarbības.

“Viņi nespēj vinnēt prātus un sirdis. Viņi vinnē prātus un sirdis tikai daļēji kaut kādām kazaku organizācijām Krimā. Tur bija bijušie Melnās jūras kara flotes virsnieki, kas kļuva par Krievijas tautiešu NVO aktīvistiem. Viņi gatavoja augsni, tas ir skaidrs. Daudzus gadus gatavoja, bet viņi nespēja tomēr piejaucēt Ukrainu un  viņiem nācās karot.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.