“Viss ir mūsu un ukraiņu rokās.” Rajevs stāsta, kādas divas lietas jāizdara, lai ilgtermiņā apturētu Krieviju 0

“Īstermiņā priekšrocības ir Krievijai – to mēs zinām, tā tas arī notiek, bet ko tad darīt, lai viņu apturētu un ilgtermiņā varētu panākt pozitīvu rezultātu? Lai to izdarītu, ir divas lietas,” tā TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” norādīja NBS rezerves pulkvedis un 14.Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs) Igors Rajevs, apspriežot aktualitātes frontē Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Rajevs raidījumā atgādināja Igaunijas Aizsardzības ministrijas pētījumā ziņoto, ka 2024.gads ir aizsardzības gads, savukārt 2025.gads un 2026.gads – ir uzvaru nesošais gads. Lai to sasniegtu, esot jāizdara divas lietas. “Pirmā ir Ukrainas armijas mobilizācija. Un otrā – Rietumiem jāpalielina militārā ekipējuma piegādes no esošajiem ekipējuma krājumiem,” skaidroja NBS rezerves pulkvedis.

Eksperts Rajevs piebilda, ka viņam ir pozitīvas ziņas. “Ja paskatāmies uz to, kas notiek, tad pirmais ir – Ukrainas Parlaments pieņēma lēmumu par mobilizācijas likumu. Un tagad mēs redzam, ka tas sāk pildīties – vienības, personāls parādīsies, jo Ukrainas armijā, kā jau es teicu, ne tikai tehnika ir problēma, bet arī cilvēku trūkums sāk kļūt par problēmu, tāpēc tā mobilizācija ir ārkārtīgi svarīga,” uzskata Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, runājot par Rietumvalstu esošajiem ekipējuma krājumiem, tad tam ir domāti tie “23 miljardi [ASV dolāru] no ASV”, uzsvēra NBS rezerves pulkvedis TV24 raidījumā. “To pašu tagad dara Lielbritānija ar savu “AS-90″ haubiču atdošanu, un laikam to pašu ir jādara visām pārējām Eiropas armijām, kurām ir vēl kaut kādi bruņojuma krājumi, ar kuriem viņi varētu padalīties,” teica Rajevs.

Vai pietiks ar to, ka Eiropas valstis dalīsies ar saviem armijas ekipējuma krājumiem? Rajevs, demonstrējot grafiku TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu”, atzina: “Vēlreiz parādīšu – viss ir mūsu [Rietumu] un ukraiņu rokās, bet tas ir priekšnosacījums tam, lai mēs varētu mainīt to situāciju, kāda tā ir tagad”.

Pilnu TV24 raidījumu “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI